Šodien debesīs būs vērojams vēsturiskā lidojuma atkārtojums

Atzīmējot 25 gadu jubileju, kopš atjaunotās Latvijas, kad pirmo reizi Latvijas debesis rotāja pirmais gaisa balons, otrdien, 4.aprīlī, pulksten 19.00 Siguldas pusē debesīs būs vērojams jubilejas lidojums, vēsta ceļotāju klubs. 

Pirmais lidojums atjaunotajā Latvijā notika 1992.gadā, agrā rīta stundā no Doma laukuma. To īstenoja pirmais Latvijas gaisa balonu pilots Gunārs Dukšte.

Jāatzīmē, ka biedrības Sky Amazons valdes priekšsēdētāja Inga Ūle skaidro, ka sākotnēji 25 gadu jubilejas lidojumu bija iecerēts organizēt Doma laukumā. Taču to liedz laika apstākļi. «Lai atkārtotu 1992.gada startu Domu laukumā šogad vēja virziens nav īpaši labvēlīgs. Tādēļ plānus nācās mainīt un lidojumu pārcelt uz Siguldas pusi.»

Sakot arī to, ka dalība 25 gadu jubilejas lidojumā biedrībai Sky Amazons ir kā solis pretim vērienīgai iecerei, kas saistīta ar Latvijas simtgadi.

«Atzīmējot Latvijas 100.gadadienu tiek darināts īpašs gaisa balons, kas par valsts nozīmīgās jubilejas tuvošanos vēstīs jau šajā gadā. Līdzīgi jubilejas gaisa baloni tiek darināti arī Lietuvai un Igaunijai. Visu triju Baltijas valstu 100 gadu jubilejas gaisa baloni īstenos virkni kopīgu aktivitāšu. Plašāk gan par to vēstīsim vēlāk. Šodien svarīgākais notikums ir 25 gadi kopš gaisa balons pacēlās atjaunotās Latvijas debesīs,» ar atzinību vēsta Ūle.

Jubilejas lidojumu biedrības ietvaros organizē Sky Amazons.

 Ref: 225.000.103.509

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas