Šoferi joprojām mēdz neizsniegt biļetes – konstatētie pārkāpumi autobusos

Kopumā no visiem autobusos un vilcienos konstatētajiem pārkāpumiem 95% saistīti ar biļešu tirdzniecību, informē VSIA Autotransporta direkcija.

Šī gada pirmajā pusgadā reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos tika veikts vairāk nekā 1 300 pārbaužu, tai skaitā 124 tika veiktas ārkārtējās situācijas laikā, lai pastiprināti pārbaudītu to, kā uzņēmumi ievēro noteiktos piesardzības pasākumus. Kopumā pārkāpumi konstatēti 5% no kopējā pārbaužu skaita.

Visbiežāk kontrolieri konstatēja to, ka pasažierim netiek izsniegta biļete; biļeti pasažieriem izsniedz tikai īsi pirms kontroles iekāpšanas autobusā; pasažieriem tiek izsniegta braucienam neatbilstoša biļete.

Tāpat bijuši vairāki gadījumi, kad autobusa vadītājs apzināti pabrauc garām kontrolieriem, neuzņemot tos autobusā.

Visbiežāk biļešu tirdzniecības pārkāpumi konstatēti Pierīgā, piemēram, maršrutā Rīga–Sloka, Rīga–Jaunķemeri, Rīga–Olaine, Rīga–Ķekava, Rīga–Baldone, Rīga–Upeslejas. Vismazāk pārkāpumu tiek pieļauti Latgales reģionā.

Šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar analogu periodu pērn un 2018.gadā, pārkāpumu skaits ir samazinājies par attiecīgi 28% un vairāk nekā 50%.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas