Šoferu trūkuma dēļ Tallinai nākas atlikt sabiedriskā transporta tīkla paplašināšanu

Tallinas pašvaldībai autobusu šoferu trūkuma dēļ nākas atlikt plānus par jaunu sabiedriskā transporta maršrutu atvēršanu, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Tallinas pašvaldība bija iecerējusi šogad atvērt piecus jaunus sabiedriskā transporta maršrutus vai paplašināt jau esošos. Pilsēta vēlas noalgot 50 jaunus autobusu šoferus, taču darbinieku piesaiste sagādā problēmas, tāpēc tiek apsvērts samazināt vecuma nosacījumus autobusu vadītājiem.

Tomēr Tallinas vicemērs Andrejs Novikovs (Andrei Novikov) pārliecināts, ka tas nenesīs tūlītējus rezultātus un arī algu paaugstināšanas neatrisinās problēmu, jo algu līmenis citur valstī arī celtos. Pašlaik autobusu vadītājiem Tallinā maksā vidēja 1 300 eiro mēnesī un viņiem ir iespējas arī piepelnīties, strādājot papildus stundas.

Lasiet arī: Tallinai velosatiksmes stratēģijas ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro

Novikovs norāda, ka kopumā šoferu skaits valstī ir nemainīgs un vidējais vecums profesijā ir pāri 50 gadiem, kas savukārt nozīmē, ka ik gadu ar vien vairāk autobusu vadītāju dodas pensijā un darbaspēka trūkuma problēma tikai saasinās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas