Šogad 11. un 18.novembrī nenotiks Nacionālo bruņoto spēku militārās parādes

Ņemot vērā ar COVID-19 izplatību saistītos valstī noteiktos ierobežojumus, Aizsardzības ministrija informē, ka nenotiks ikgadējās 11. un 18.novembrī plānotās Nacionālo bruņoto spēku militārās parādes.

Atcelta 11.novembrī plānotā Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde un tautas gājiens par godu 101.gadadienai kopš Latvijas armijas uzvaras pār Bermonta karaspēku.

18.novembrī nenotiks Latvijas Republikas proklamēšanas 102.gadadienai veltītā Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde, kas tradicionāli norisinās 11.novembra Krastmalā, Rīgā.

Tāpat atcelti virkne citu Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes organizēto pasākumu visā Latvijā.

Lasiet arī: Sejas maskas veikalos, 30 cilvēki privātos pasākumos un citi jauni ierobežojumi

«Neraugoties uz tradicionālo svētku pasākumu atcelšanu, aicinu būt lepniem par mūsu karavīriem, kas izcīnīja mūsu valsts brīvību un neatkarību, kā arī stāv Latvijas sardzē arī šodien,» uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš atzīmē: «Rūpējoties par visas sabiedrības drošību, mums nācies pieņemt šo grūto lēmumu. 18.novembra militārā parāde, kurā plecu pie pleca soļo Latvijas un sabiedroto karavīri, zemessargi, jaunsargi, ugunsdzēsēji, policisti un robežsargi, ir skaista tradīcija, bez kuras grūti iedomāties Latvijas Neatkarības proklamēšanas gadadienas svinības. Tāpat arī militārā parāde 11.novembrī par godu Latvijas armijas uzvarai pār Bermonta karaspēku ir gadiem izlolota tradīcija un pagājušogad lāpu gājienā devāmies kopā ar tautu, apliecinot vienotību un mūsu tautas gara spēku. Tomēr rūpēs par visas sabiedrības veselības saglabāšanu, šogad svētkus svinēsim citādi, un apliecināsim mūsu spēku un vienotību, esot kopā mūsu gaišajās domās.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas