Šogad ar eParakstu parakstīti vairāk nekā 5,7 miljoni dokumentu

Šogad eParaksts dokumentu parakstīšanai Latvijā lietots vairāk nekā pusmiljonu reižu mēnesī un gada vienpadsmit mēnešos ar eParakstu parakstīti jau 5.7 miljoni dokumentu. eParakstu viedtālrunī sākuši lietot jau vairāk nekā 25 000 cilvēku.

Viena no būtiskākajām VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) šā gada prioritātēm bija darbs ar publiskās pārvaldes iestādēm, lai pēc iespējas ātrākā laikā centralizēti nodrošinātu iestādēm Vienotā elektronisko sakaru pakalpojuma centra pakalpojumu klāstu. Tāpat līdz gada beigām tiks pabeigta ERAF līdzfinansētā projekta Loģiski vienotais datu centrs pirmā kārta. Tādējādi tiks veicināta iestāžu resursu lietderīgāka izmantošana, kā arī datu un e-pakalpojumu kiberdrošības uzlabošana. LVRTC pilnveidojis arī citus kiberpakalpojumus, tostarp aizsardzību pret pakalpojuma atteices uzbrukumiem (DDoS), kuru skaits un intensitāte turpinājusi pieaugt tāpat kā gadu iepriekš, ceturtdien, 13.decembrī, tiekoties ar satiksmes ministru Uldi Auguli, norādījis LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Vienlaikus šogad turpināts darbs pie divu jaunu apraides torņu būvniecības projekta Latgalē. Iecerētie torņi ne vien stiprinās valsts informatīvo telpu, veicinot sabiedrisko mediju pieejamību reģionā, bet arī ļaus nodrošināt jaunus infrastruktūras pakalpojumus telekomunikāciju operatoriem.

LVRTC informējis satiksmes ministru par līdzšinējo elektronisko sakaru infrastruktūras attīstību Latvijā, minot operatorus, kas jau izmanto platjoslas optiskā tīkla infrastruktūru savu pakalpojumu nodrošināšanai gala lietotājiem – privātpersonām, iestādēm un komersantiem. Šogad uzsākti platjoslas projekta 2.kārtas būvniecības darbi, kas tiek īstenoti  907 kilometros no izprojektētā tīkla. Būvniecības darbi pabeigti jau gandrīz 419 kilometru garā posmā. Šoruden LVRTC īstenotais platjoslas projekts tika nominēts konkursam European Broadband Award un kategorijā Openness and competition iekļuva labāko projektu trijniekā, BNN informē Satiksmes ministrija.

Tāpat Bokta norādījis, ka pērn LVRTC ir uzsācis pakalpojumu sniegšanu virknei ārvalstu operatoru un arī 2018.gadā turpinājās eksporta tirgus apgūšana. Noslēgti vairāki ilgtermiņa pakalpojumu līgumi gan ar esošajiem, gan jauniem starptautiskajiem elektronisko sakaru pakalpojumu operatoriem. Šobrīd Zaķusalas TV tornis nodrošina datu centra, kolokācijas un citus pakalpojumus vairāk nekā 90 iestādēm un organizācijām, tostarp vairāk nekā 40 pašmāju un virknei starptautisko elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzēju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas