Šogad ātruma kontroles maratona laikā uz ceļiem fiksēto pārākumu skaits samazinājies

Šogad ātruma kontroles maratons laikā uz ceļiem fiksēto ātruma pārkāpumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu esot ievērojami mazāks. Valsts policija (VP) uzskata, ka šoferi bijuši uzmanīgāki, jo iepriekš bijuši informēti par rīkoto ātruma kontroles maratonu.

Pastiprinātu uzmanību atļautā braukšanas ātruma ievērošanai pievērsa, jo trešdien, 19.aprīlī, norisinājās Viseiropas ātruma kontroles maratons.

Pagājušajā gadā fiksēti 709,  bet šogad 430 ātrumpārkāpēji, ziņo VP. 

Jāatgādina, ka šīs akcijas mērķis ir ne tikai pievērst sabiedrības uzmanību, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību drošai ceļu satiksmei, bet arī veikt preventīva rakstura pasākumus, lai atturētu transportlīdzekļa vadītājus no pārkāpumu izdarīšanas, norāda VP.

Jāpiebilst, ka maratona laikā policisti novēroja, ka autobraucēji bija apzinīgāki nekā ikdienā. Visticamāk, pārkāpumu skaita samazinājumu ietekmēja tas, ka šoferi bija uzmanīgāki, jo iepriekš jau bija informēti par policijas rīkoto ātruma kontroles maratonu.

Viens no lielākajiem konstatētajiem ātruma pārkāpumiem fiksēts ap pulksten 10.35 Kurzemes reģionā uz autoceļa Kuldīga – Aizpute – Līči, kad kāds automašīnas BMW vadītājs, vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, traucās ar 163 kilometriem stundā. Bez šī gadījuma fiksēti arī vairāki citi gadījumi, kad transportlīdzekļu vadītāji braukuši ar būtiski pārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu, ziņo VP.

Visvairāk atļautā braukšanas ātruma pārkāpēju fiksēti Kurzemē un Rīgas reģionā, katrā pa 113. Savukārt Zemgalē un Vidzemē konstatēts līdzīgs skaits pārkāpēju, proti, 95 – Zemgalē un Vidzemē – 86. Vismazāk ātruma pārkāpēju fiksēts Latgalē – 23.

Ref: 225.000.224.682

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas