Šogad būvniecības apjoms sarucis par 19%

Šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2015.gada attiecīgo periodu, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 19%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības produkcijas apjoms faktiskajās cenās bija 203,4 miljoni eiro.

Ēku būvniecības apjoms samazinājās par 7,9%, tai skaitā dzīvojamo māju būvniecība – par 25,1%, nedzīvojamo ēku – par 0,7%. Inženierbūvniecības apjoms samazinājās par 38,7%, un to ietekmēja tiltu, estakāžu, tuneļu būvniecības apjoma kritums  par 74,8%, ostu, ūdensceļu, dambju un citu hidrobūvju būvniecības samazinājums par 27,2%, autoceļu, ielu, lidlauku skrejceļu un dzelzceļu būvniecības kritums par 25,7% un maģistrālo cauruļvadu, maģistrālo sakaru un elektropārvades līniju būvniecības apjoma samazinājums par 20,3%. Rūpniecības komplekso būvju būvniecība pieauga par 63,6% un vietējās nozīmes cauruļvadu un kabeļu būvniecība – par 48,7%.

Šā gada 1.ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 7,1%, ko galvenokārt ietekmēja inženierbūvju būvniecības apjoma kritums par 35%.

Pirmajā ceturksnī izsniegtas 369 būvatļaujas (izsniegto būvatļauju skaits raksturo izdarīto atzīmju skaitu būvatļaujā par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi) viena dzīvokļa māju būvniecības uzsākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai ar kopējo platību 70,7 tūkst. kvadrātmetru. No kopējā izsniegto būvatļauju skaita jaunu māju būvniecībai izsniegta 251 būvatļauja ar paredzamo platību 49,2 tūkst. kvadrātmetru.

Rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu būvniecībai izsniegtas 56 būvatļaujas ar kopējo paredzamo platību 61,1 tūkst. kvadrātmetru. Lielākā daļa no izsniegtajām būvatļaujām rūpniecības ēku un noliktavu būvniecībai bija jaunbūvēm – attiecīgi 31 būvatļauja, kopējā paredzamā platība – 20,5 tūkst. kvadrātmetru.

Ref: 102.000.102.12682

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas