bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 18.07.2018 | Vārda dienas: Rozālija, Roze
LatviaLatvija

Šogad Latvijā arestēti īpašumi četru miljonu vērtībā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RULai arī pēdējo gadu laikā nekustamo īpašumu tirgus aktivitāte ir nedaudz samazinājusies, tomēr joprojām krāpniecības gadījumi darījumos ar nekustamo īpašumu nav retums.

«Šī gada desmit mēnešos Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde ir arestējusi īpašumus kopumā četru miljonu eiro vērtībā, kas izmantoti kā instruments noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai. Ja valsts noteiktu obligātu nekustamo īpašumu aģentu sertificēšanu, vismaz daļai negodīgu darījumu starpnieku tas liktu darboties likuma ietvaros. Tāpat tiktu būtiski atvieglots uzraugošo institūciju darbs, ļaujot savlaicīgi identificēt un novērst krāpniecības gadījumus,» skaidro Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks Gatis Gudermanis.

Krāpniecības gadījumi nekustamo īpašumu nozarē, kas nonāk Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes redzeslokā, ir cieši saistīti ar tirgus aktivitāti. «Visbiežāk saņemam iesniegumus, kas saistīti ar nenokārtotām parādsaistībām un darījumiem, kas veikti ar nekustamo īpašumu uz pilnvaru pamata. Tāpat ir gadījumi, kad, uzticoties negodīgiem nekustamo īpašumu darījumu starpniekiem, cilvēki zaudē savu īpašumu vai saņem par to mazāku summu nekā bija vienojušies pirms darījuma veikšanas. Lielākā daļa šo gadījumu nebūtu notikuši, ja darījumi tiktu veikti likuma ietvaros un noformēti atbilstoši normatīvajām prasībām. Diemžēl rakstiski nenostiprinātiem savstarpējiem darījumiem nav likuma spēka un tos nav iespējams pierādīt,» stāsta Gudermanis.

Viņš norāda, ka obligātā nekustamo īpašumu aģentu sertificēšana būtiski atvieglotu darbu gan Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei, gan Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam. «Saskaņā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumu, nekustamo īpašumu aģentiem, veicot darījumus un konstatējot jebkādu aizdomīgu rīcību, par to ir jāinformē Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Ģenerālprokuratūras pārraudzībā esošo Noziedzīgi iegūtā līdzekļu legalizācijas novēršanas daļu. Tā savukārt pārbauda saņemto informāciju un informē par to Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi. Šobrīd tas, vai aģents sadarbojas ar pārraugošām institūcijām, ir viņa paša brīva izvēle. Tomēr, ja aģentu sertificēšana būtu obligāta, viņiem būtu pienākums sadarboties, un mēs saņemtu vairāk šāda veida informācijas, mazinot noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apjomus nekustamo īpašumu nozarē,» teic Gudermanis.

Ikvienas nozares sakārtošana, regulējot to likuma robežās, palielinās tās caurskatāmību un radīs drošāku uzņēmējdarbības vidi gan uzņēmējiem, gan klientiem. «Mūsu prioritāte nav samazināt saņemto iesniegumu skaitu par nelikumībām nozarē, bet gan palielināt iedzīvotāju drošību. Aģentu obligātās sertifikācijas ieviešana ir viens no instrumentiem, kā samazināt to aģentu skaitu, kas darbojas pelēkajā zonā, un veicināt to sadarbību ar uzraugošajām institūcijām. Pretstatā tādām valstīm kā Beļģija, Polija, Vācija un Francija, nekustamo īpašumu aģentu sertifikāciju Latvijā neregulē likums, un tā ir brīvprātīga. Turpretim ārpus mūsu valsts robežām aģents ir atbildīgs likuma priekšā un situācijās, ja uzraugošās institūcijas netiek informētas par aizdomīgiem darījumiem, tam var tikt piemērotas likumā noteiktās sankcijas,» uzsver eksperts.

Ref: 102.000.102.8533


Pievienot komentāru

Ugunsgrēka dzēšanas darbi Valdgales pagastā turpinās jau 20 stundu; šobrīd apturēti vēja dēļ

Ziemeļkurzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Talsu novada Valdgales pagasta Lielsalās 17.jūlija vakarpusē izcēlās paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēks kūdras izstrādes purvā. Pastāv iespēja, ka ugunsgrēks izcēlies kūdras ieguves rezultātā.

JKP līderi Saeimas vēlēšanās būs Jurašs, Strīķe, Bordāns, Feldmanis un Šuplinska

Jaunās konservatīvās partijas līderi Saeimas vēlēšanās būs Juris Jurašs, Juta Strīķe, Jānis Bordāns, Krišjānis Feldmanis un Ilga Šuplinska.

18,5% Latvijas iedzīvotāju ir bērni

Šī gada sākumā 18,5% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Koalīcijas partijas vēlas palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no IKP

Valdošās koalīcijas partijas rosina palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no iekšzemes kopprodukta.

Paplašina parādnieku datu bāzi – KIB pievienojas arī Gelvora

Kredītinformācijas Birojs noslēdzis sadarbības līgumu par datu apmaiņu ar parādu piedziņas un uzraudzības uzņēmumu Gelvora, tādejādi ievērojami paplašinot fizisko un juridisko personu kredītvēsturu datu bāzi.

Bankā: Iedzīvotāji ceturksnī veselībai tērē vidēji no 50 līdz 100 eiro

84% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem pēdējo trīs mēnešu laikā ir izmantojuši medicīnas pakalpojumus un tikai 5% visus izdevumus segusi veselības apdrošināšana, atklāj Norvik Bankas veiktā aptauja.

Krievijā paildzina režisora Serebreņņikova mājas arestu

Tiesa Maskavā ir lēmusi pagarināt mājas arestu atzītajam krievu teātra un kinorežisoram Kirilam Serebreņņikovam, kurš apsūdzēts par valsts naudas piesavināšanos.

Parakstīts trešais Rail Baltica līdzfinansējuma līgums

Šī gada 13.jūlijā parakstīja Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzfinansējuma līgumu Rail Baltica dzelzceļa līnijas infrastruktūras būvniecībai. Līguma vērtība ir gandrīz 130 miljoni eiro no kuriem CEF ieguldījums sasniegs 110 miljonu eiro, kas ir 85% no visiem attiecināmajiem izdevumiem

Zviedrija lūdz palīdzību cīņā ar mežu ugunsgrēkiem

Zviedija ir aicinājusi Eiropas Savienības dalībvalstis palīdzēt tai dzēst desmitiem mežu ugunsgrēku, no kuriem daļa skārusi arī apvidus aiz polārā loka.

Plāno palielināt kompensācijas nepilngadīgajiem cietušajiem

Saeimas Juridiskā komisija trešajam lasījumam Saeimā atbalstīja grozījumus, kas paredz palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru nepilngadīgiem cietušajiem.

Igaunijā brīdina uzmanīties no pārkaršanas tveicē un ultravioletā starojuma

Meteorologi Igaunijā izziņojuši brīdinājumu par valstī neierastu karstumu, aicinot iedzīvotājus uzmanīties no pārkaršanas saulē šonedēļ, kad gaisa temperatūra daudzviet Igaunijā pārsniegusi 30 grādus.

Latvijas krājbankas administrators jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro, kas ir 6,9 reizes vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Slēgto internātskolu pedagogu atlaišanas pabalstu izmaksai paredz 300 000 eiro

Valdība konceptuāli atbalstīja finansējuma pārdali 300 000 eiro apmērā, lai Izglītības un zinātnes ministrija varētu nodrošināt atlaišanas pabalstu izmaksu pedagogiem pašvaldību dibināto internātskolu reorganizācijas un slēgšanas gadījumā.

Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, tā iekšlietu ministrs

Maksātnespējas administratora, advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atklāj Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

Cilvēktiesību tiesa konstatē Krievijas pārkāpumus Pussy Riot un Poļitkovskas lietās

Eiropas Cilvēktiesību tiesa konstatējusi, ka Krievija ir pārkāpusi cilvēktiesības divās skaļās krimināllietās, proti, aktīvistu grupas Pussy Riot apcietināšanā un notiesāšanā, kā arī žurnālistes Annas Poļitkovskas slepkavības izmeklēšanā.

Valdība apstiprina izmaiņas mēslošanas līdzekļu aprites likumā

Valdība pieņem Zemkopības ministrijas  sagatavotos grozījumus Mēslošanas līdzekļu aprites likumā.

ES vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā augušas

Latvijā maijā salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš piena produktu cenas nav pieaugušas. Tikmēr Eiropas Savienībā kopumā vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā, salīdzinot ar aprīli, turpināja augt.

ES paraksta bloka lielāko brīvās tirdzniecības līgumu ar Japānu

Eiropas Savienība un Japāna ir noslēgušas savstarpēju brīvās tirdzniecības līgumu, kas attieksies uz turpat trešo daļu no visas pasaules iekšzemes kopprodukta un 600 miljonu cilvēku ekonomisko aktivitāti.

VNĪ: Okupācijas muzeja būvuzraudzībai piedāvājumus iesnieguši vairāki pretendenti

VAS Valsts nekustamie īpašumi šonedēļ atver iepirkumu un uzsāk vērtēšanu Okupācijas muzeja ēkas pārbūves, tai skaitā jaunas piebūves būvniecības uzraudzībai.

Vēl neskata likumprojektu, kas paredz eID kartes noteikšanu par obligātu dokumentu no 2023.gada

Valdība vēl neskatīja likumprojektu, kas paredz no 2023.gada elektroniskās identifikācijas kartes noteikt par obligātu identifikācijas dokumentu visiem valsts iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu.

Latvijā piecos mēnešos importēts par 7% mazāk cigarešu nekā pirms gada

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos ievesti 1,828 miljardi cigarešu, kas ir par 7% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Valsts ieņēmumu dienests Akcīzes preču pārvaldes apkopotā informācija.

ES lauksaimniecības finansējumam jāpaliek esošā līmenī, tā Vācija un Francija

Vācijas un Francijas zemkopības ministri kopīgi noraidījuši Eiropas Komisijas priekšlikumu, ka lauksaimniecības finansējums nākamajā Eiropas Savienības daudzgadu budžetā būtu jāsamazina.

18.jūlijā sākas kandidātu sarakstu iesniegšana 13.Saeimas vēlēšanām

No trešdienas, 18.jūlija, plkst. 10.00 partijas un partiju apvienības var sākt iesniegt deputātu kandidātu sarakstus 6.oktobrī gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām, informē Centrālā vēlēšanu komisija .

Vai turpmāk zināsim, kurš ievēlējis prezidentu? Likumprojekts par atklātu balsojumu «iekustējies»

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 17.jūlijā, lēmusi virzīt izskatīšanai parlamentā pirmajā lasījumā grozījumus Latvijas Republikas Satversmē, kas paredz Valsts prezidenta ievēlēšanu atklātā Saeimas balsojumā.

KNAB sācis pārbaudi par bijušā administratora Lūša iespējamiem naudas pārskaitījumiem VL-TB/LNNK

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pēc Rīgas domes deputāta Jura Juraša iesnieguma sācis pārbaudi par bijušā maksātnespējas administratora Aigara Lūša iespējamiem naudas pārskaitījumiem nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK politiķiem.