Šogad lielākā aktivitāte īpašumu un veselības apdrošināšanā

Turpinoties tautsaimniecības attīstībai, apdrošinātāji (apdrošināšanas sabiedrības un ārvalstu apdrošināšanas sabiedrību filiāles) šī gada pirmajā ceturksnī uzrādījuši nelielu izaugsmi. Šajā laika posmā apdrošināšanas tirgū parakstīto bruto prēmiju apmērs gada izteiksmē pieaudzis par 2,9% un sasniedzis 82,9 milj. latu, savukārt izmaksāto bruto atlīdzību apmērs pieaudzis par 2,1% un bija 41,1 milj. latu.

Lielākais pieaugums bruto parakstītajās prēmijās bija īpašuma apdrošināšanā pret uguns un dabas stihiju postījumiem (2,2 milj. latu), veselības apdrošināšanā (1,4 milj. latu) un sauszemes transporta apdrošināšanā (1,2 milj. latu), savukārt lielākie samazinājumi bija kuģu (-1,8 milj. latu) un vispārīgās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanā (-0,6 milj. latu), informē Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Saglabājoties iepriekšējā gada tendencei apdrošināšanas sabiedrībām sniegt pakalpojumus ārpus Latvijas, 2012.gada 1.ceturksnī apdrošināšanas sabiedrības vairāk nekā trešo daļu bruto parakstīto prēmiju bija parakstījušas septiņās dalībvalstīs (t.sk. Lietuvā – 12,1 milj. latu, Francijā – 6,9 milj. latu). Lielākais īpatsvars parakstītajās prēmijās bija par sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu un par sauszemes transporta apdrošināšanu (attiecīgi 39% un 14%).

Pirmajā ceturksnī apdrošināšanas sabiedrības kopumā strādāja ar 277 tūkst. latu lielu peļņu, t.sk. dzīvības apdrošināšanas sabiedrības kopā nopelnīja gandrīz 1 milj. latu (gandrīz visas sabiedrības strādāja ar peļņu), savukārt nedzīvības apdrošināšanas sabiedrības pārskata periodā strādāja ar 722 tūkst. latu lieliem zaudējumiem (piecas sabiedrības strādāja ar peļņu).

Ref: 102.000.102.1991

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas