Šogad no partijām popularitāti izdevies kāpināt vien Jaunajai Vienotībai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Partiju reitingos 2019.gadā lielākā ieguvēja ir partiju apvienība Jaunā Vienotība (JV), bet zaudētāja – partija KPV LV, liecina Latvijas Televīzijas publiskotie pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptauju dati.

Aptaujas dati liecina, ka atbalsts JV gada laikā no 4% janvārī ir pieaudzis līdz 6,8% šomēnes. JV ir vienīgā Saeimā pārstāvētā partija, kurai gada laikā izdevies atbalstu kāpināt. Mēneša laikā atbalsts JV pieaudzis par 0,3 procentpunktiem.

Savukārt straujāko atbalsta kritumu gada laikā piedzīvojusi KPV LV – tās reitings gada laikā sarucis no 7,1% līdz 1,8%. Mēneša laikā atbalsts šim politiskajam spēkam sarucis par 1,2 procentpunktiem.

Pamanāmu kritumu gada laikā piedzīvojusi arī Jaunā konservatīvā partija, atbalsts kurai krities no 12,1% gada sākumā līdz 5,9% decembrī.

Kopš janvāra samazinājies arī partijas Saskaņa reitings – no 17,4% līdz 13,4%. Kopš novembra Saskaņas reitings gan pieaudzis par 2,2 procentpunktiem.

Tāpat no 6,7% līdz 4,6% samazinājies partiju apvienības Attīstībai/Par! atbalstītāju skaits. Kopš novembra politiskā spēka popularitāte vēlētāju vidū sarukusi par vienu procentpunktu.

Nelielu samazinājumu gada laikā kopumā piedzīvojusi arī nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK, kuru janvārī atbalstīja 7,7%, bet decembrī – 6,9% iedzīvotāju. Nacionālā apvienība piedzīvojusi lielāko atbalsta kritumu kopš novembra, kad par to bija gatavi balsot 8,8% vēlētāju.

Lasiet arī: Turpina samazināties partijas Saskaņa reitings

Gada laikā stabils atbalsts saglabājies Zaļo un zemnieku savienībai. Kopš janvāra minētā politiskā spēka reitings samazinājies tikai par 0,1 procentpunktu, decembrī sasniedzot 8%.

Parlamentā nepārstāvēto politisko spēku vidū 2,4% vēlētāju decembrī būtu gatavi balsot par partiju Progresīvie, 2,2% – Latvijas Krievu savienību, savukārt vēl 2% – par Latvijas Reģionu apvienību.

Saskaņā ar aptaujas datiem, nepilni 20% aptaujāto nezina, par ko balsotu vēlēšanās, savukārt vēl 26,7% aptaujāto atzina, ka vēlēšanās nepiedalīsies.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas