Šogad reģistrēts pēdējos gados lielākais studētgribētāju skaits

Šogad reflektantu skaits studijām Latvijas augstskolās ir lielākais pēdējo gadu laikā, liecina aģentūras LETA aprēķini.

Saskaņā ar vienotajai uzņemšanai veltītajā vietnē portālā Latvija.lv ietverto informāciju, šogad studijām kādā no 12 augstskolām saņemti 10 296 unikālie pieteikumi, no kuriem apstiprināti 9 226. Tādējādi šogad iesniegto pieteikumu skaits ir lielākais pēdējo astoņu gadu laikā, savukārt apstiprināto pieteikumu skaits ir lielākais pēdējo septiņu gadu laikā – lielāks tas ir bijis 2013.gadā, kad apstiprināto unikālo pieteikumu apjoms sasniedza 9 728 vienības.

Nemainīga pieteikumu skaita līdere ir Latvijas Universitāte (LU). Šajā augstskolā apstiprināti jau 4 510 reflektantu pieteikumi, savukārt kopumā saņemti 18 044 pieteikumi visās prioritātēs.

Otrajā vietā ir Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), kur kādu no studiju programmām kā savu pirmo prioritāti izvēlējās un apstiprināja 2 216 cilvēki. Kopumā RTU visās prioritātēs tika saņemti 11 352 studiju pieteikumi.

Trešā populārākā augstskola vienotajā uzņemšanas sistēmā ir Latvijas Lauksaimniecības universitāte, kuru kā savu pirmo prioritāti izvēlējās un apstiprināja 835 reflektanti.

Reģionālo augstskolu vidū populārākā ir Daugavpils Universitāte, kur studēt vēlas 473 personas. Tālāk seko Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, kur apstiprināti 265 reflektantu pieteikumi pirmajā prioritātē. Liepājas Universitātē vēlmi studēt apstiprināja 250 reflektanti, savukārt Vidzemes Augstskolā – 193.

Nedaudz mazāk jeb 185 pirmās prioritātes pieteikumi apstiprināti studijām Banku augstskolā, bet Ventspils augstskolā tādu ir 136. Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā RISEBA apstiprināts 61 pieteikums, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā – 57, savukārt Ekonomikas un kultūras augstskolā – 45.

Minēto augstskolu vidū populārākā ir LU studiju programma Tiesību zinātne, kuru kā savu pirmo prioritāti izvēlējās 439 studētgribētāji. Tālāk iecienītāko studiju programmu topā seko LU programma Ārstniecība ar 378 reflektantiem, LU programma Psiholoģija (369 reflektanti), LU programma Datorzinātnes (317 reflektanti), LU programma Komunikācijas zinātne (277 reflektanti), RTU programma Datorsistēmas (267 reflektanti), LU programma Biznesa vadība (238 reflektanti), LU programma Pirmsskolas skolotājs (206 reflektanti), RTU programma Informācijas tehnoloģija (170 reflektanti) un RTU programma Arhitektūra (157 reflektanti).

Uzņemšana Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiek atsevišķi no 12 minētajām augstskolām. Arī RSU šogad reflektantu skaits audzis, sasniedzot 2636 unikālos pieteikumus, vienam reflektantam vidēji piesakoties trim studiju programmām.

Kā aģentūra LETA noskaidroja augstskolā, no veselības aprūpes studiju programmām vislielākais konkurss uz vienu budžeta vietu šogad redzams studiju programmās Fizioterapija, Vecmāte, Ortozēšana-protezēšana, Audiologopēdija un Ergoterapija. Starp sociālo zinātņu studiju programmām visvairāk pieteikumu uz vienu studiju vietu ir programmās Psiholoģija, Sabiedriskās attiecības, Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika, Žurniālistika un Tiesībzinātne. Tikmēr RSU Liepājas filiālē pieprasītākās šovasar bijušas pirmā līmeņa profesionālās studiju programmas Ārsta palīgs un Ārstnieciskā masāža, profesionālā bakalaura studiju programma Māszinības, kā arī akadēmiskā bakalaura studiju programma Psiholoģija.

Pieteikumu skaita ziņā RSU līdere ir studiju programma Medicīna, kur saņemti 1 163 pieteikumi, veidojot sešu cilvēku konkursu uz vienu budžeta vietu. Savukārt vislielākais konkurss jau tradicionāli ir studiju programmā Uzturs, kur uz vienu budžeta vietu šovasar pretendē vairāk nekā 35 reflektanti.

Konkurss vienotajā uzņemšanā norisināsies divās kārtās. Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 8.augustā pēc plkst. 14.00, otrās kārtas rezultāti – 11.augustā pēc plkst.17.00. Konkursa rezultāti tiks paziņoti e-pakalpojumā Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās, kā arī īsziņu un elektroniskās vēstules veidā.

Pēc konkursa pirmās kārtas rezultātu uzzināšanas 8.augustā reflektantam būs jāizlemj, vai viņš vēlas turpināt piedalīties konkursā uz pieteikumā norādītajām studiju programmām.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas