bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 13.12.2019 | Vārda dienas: Lūcija, Veldze
LatviaLatvija

Šogad Riga.lv likvidēšana ļāvusi ietaupīt 377'000 eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nodibinājuma Riga.lv pakāpeniskā likvidēšana pašvaldības budžetā šogad ļāvusi ietaupīt 377 000 eiro, pirmdien, 28.oktobrī, Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā informēja nodibinājuma vadība.

Komiteja pirmdien, 28.oktobrī, pēc deputāta Viļņa Ķirša (V) ierosinājuma diskutēja par nodibinājuma likvidācijas procesu, kas pēc domes lēmuma tika sākts šī gada jūlijā.

Kā skaidroja Ķirsis, viņam ir radušās aizdomas, ka Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa pārņems vairumu nodibinājuma funkciju, kas nozīmē – pēc būtības Riga.lv netiks likvidēts.

Domnieks norādīja, ka nodaļas vadītāja sūtītajā vēstulē domes priekšsēdētājam norādīts, ka funkciju pārņemšanai nodaļai būtu nepieciešami nākamgad papildu 920 000 eiro, no kuriem apmēram pusmiljons tiktu paredzēts, lai turpinātu noslēgtos līgumus ar dažādiem medijiem. «Viņi piedāvā pārņemt daļu Riga.lv darbinieku, kā arī līgumus ar krievu valodā iznākošajiem medijiem. Izskatās, ka likvidācija būs tikai tāds PR gājiens, bet īstenībā visu pārņems domes Sabiedrisko attiecību nodaļa,» sprieda Ķirsis.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis deputātiem skaidroja, ka šajā vēstulē ir pausts nodaļas viedoklis par to, kuras no nodibinājuma funkcijām būtu lietderīgi pārņemt, kā arī tas, cik līdzekļu tam būtu nepieciešams.

Vidauskis norādīja, ka sabiedrisko attiecību nodaļai būtu lietderīgi pārņemt Riga.lv portāla uzturēšanu, jo tas ir labi apmeklēts, piemēram, pērn tam bijuši seši miljoni apmeklējumu. Tāpat portāls tiekot augstu novērtēts no iedzīvotāju un arī nozares speciālistu puses. Vienlaikus nodaļas vadītājs skaidroja, ka tas nenozīmē, ka paralēli turpinās pastāvēt gan pašvaldības, gan nodibinājuma portāli.

«Dome piedalās Valsts kancelejas projektā par vienotu valsts un pašvaldības tīmekļa vietņu platformu izveidi. Tur tiks atrunāts gan portālu vizuālais tēls, gan tajā publicējamās lietas. Pašvaldības un Riga.lv portāli laika gaitā tiks apvienoti,» sacīja Vidauskis.

Viņš norādīja, ka šis esot tikai nodaļas sniegtais viedoklis mēram, taču lēmumu par to, kādas funkcijas pārņemt un cik daudz naudas tām piešķirt, pieņems deputāti.

Tikmēr Riga.lv valdes priekšsēdētājs Andris Konošonoks domniekus informēja, ka sadarbības līgumi ar medijiem esot tikai instruments, kā pašvaldība veic savu pienākumu – informē sabiedrību. Šie līgumi nav noslēgti, balstoties uz politiskiem motīviem, bet uz TNS Latvia datiem par mediju reitingiem, sasniedzamajām auditorijām un tamlīdzīgi. Līgumi ir noslēgti pirms diviem gadiem un senāk un būtu tuvredzīgi tos nekavējoties pārtraukt, jo domei ir tiesības tos «pārjaunot», tādēļ tiek gaidīts pašvaldības viedoklis – kuri līgumi ir lietderīgi un kuri nav, jo mēs likvidējamies un visi partneri par līgumu iespējamu laušanu ir informēti,» skaidroja Konošonoks, apgalvojot, ka visi sadarbības partneri esot izvēlēti atklātos konkursos.

Sabiedrisko attiecību nodaļas ieskatā, lietderīgi būtu turpināt sadarbību par pašvaldības informācijas izvietošanu drukātajos izdevumos ar SIA Mediaservice un SIA Izdevniecība «Rīgas viļņi». Sadarbība ar Mediaservce izmaksātu 500 000 eiro, bet ar Rīgas viļņiem – 80 000 eiro gadā.

Nodaļas ieskatā, būtu lietderīgi noslēgt arī jaunu līgumu ar SIA Pirmais Baltijas kanāls (PBK) par 150 000 eiro, kā arī noslēgt līgumu ar AS Delfi par reklāmas baneru izvietošanu par 90 000 eiro gadā.

Šāds līgums nodibinājumam ar Delfiem bijis spēkā arī līdz šī gada 2.oktobrim.

Konošonoks pastāstīja, ka likvidāciju nodibinājums varētu noslēgt līdz šī gada beigām. Patlaban nevienam darbiniekam darba uzteikums gan vēl nav izteikts, jo, balstoties uz normatīvajiem aktiem, tas jādara 30 dienas pirms darba attiecību pārtraukšanas.

Ķirsis pauda neizpratni par pašvaldības vēlmi turpināt sadarbības līgumus ar medijiem un norādīja, ka par likvidāciju lemts tieši tāpēc, lai šos līgumus izbeigtu. Pašvaldības pārstāvji gan Ķirsim skaidroja, ka, piemēram, Sabiedrisko attiecību nodaļai esot līgums ar TV3, bet līgums ar PBK ļautu informēt arī krieviski runājošo auditoriju. «Mēs meklējam veidus, kā informēt pēc iespējas vairāk cilvēku, tas ir mūsu pienākums,» paziņoja Vidauskis.

Opozīcijas deputāts Viesturs Zeps (LA) interesējās, vai sabiedrisko attiecību nodaļai no domes vadības ir uzdots par pienākumu ziņot deputātiem par to, kuras funkcijas vajadzētu pārņemt un kurus sadarbības līgumus turpināt, uz ko saņēma noraidošu atbildi. Tikmēr deputāts Ģirts Lapiņš (VL-TB/LNNK) rosināja domniekiem tomēr iesniegt izvērstu skaidrojumu par nodibinājuma pārņemamajiem darbiem, lai kliedētu šaubu ēnu.

Savukārt domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) centās kolēģus mierināt, skaidrojot, ka viņa rīkojumā izvērtēt pārņemamās lietas no Riga.lv nav bijis nekāds apslēpts mēģinājums pēc būtības nelikvidēt nodibinājumu.

«Nebija tā, ka es uzdevu veikt izvērtējumu ar tekstu «Dari, ko gribi, bet saglabā to un to līgumu». Es gaidu absolūti profesionālu atzinumu par to, vai nodokļu maksātāju nauda tiek tērēta pareizi,» pauda Burovs.

Tikmēr deputāts Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) aicināja opozicionārus tomēr «uzticēties profesionāļu vērtējumam» par to, kādas lietas nepieciešams turpināt. «Ja viņiem ir dati, kas liecina, ka informācija sasniedz iedzīvotājus, ne es, ne kāds cits deputāts nevar labāk veikt šo izvērtējumu,» pauda domnieks.

Ķirsis aicināja kolēģus balsot, ka nekāda veida līgumu pārņemšana no Riga.lv nedrīkst notikt, taču viņa priekšlikums neguva atbalstu.

Vienlaikus domnieki nobalsoja, ka detalizēts izvērtējums no Sabiedrisko attiecību nodaļas puses par pārņemamajām Riga.lv saistībām tiks uzklausīts skatot nākamā gada pašvaldības budžetu.

Kā ziņots, Rīgas dome jūlijā atbalstīja nodibinājuma Riga.lv likvidāciju.

Riga.lv tika dibināts 2013.gadā un domes opozīcija šo gadu laikā vairākkārt vērsa uzmanību uz neskaidro līdzekļu izlietojumu nodibinājumā, kā arī tā neskaidrajām funkcijām, paužot aizdomas, ka nodibinājuma galvenais uzdevums esot bijis nodrošināt valdošās koalīcijas slavināšanu.

Arī Valsts kontrole revīzijā secināja, ka Rīgas pašvaldība trīs gadu laikā caur biedrībām un nodibinājumiem nesaimnieciski izlietojusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas. Revidenti galveno uzmanību veltījusi diviem Rīgas pašvaldības dibinātiem nodibinājumiem – Rīgas Tūrisma attīstības birojam un Riga.lv.

Revidenti secinājuši, ka pašvaldības biedrības bez jebkāda pamatojuma saņēmušas dāsnas budžeta dotācijas, lai naudu izlietotu apšaubāmās ziedošanas shēmās, neizprotamās darbībās ar preču zīmēm, kā arī algās, iespējams, fiktīvi nodarbinātām personām. Tāpat revidentiem neesot skaidri biedrību finansējuma piešķiršanas principi dažādu projektu īstenošanai.


Pievienot komentāru

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.

Kariņš izveido darba grupu Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 12.decembrī, izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi satiksmes ministra Tāļa Linkaita vadībā Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.

Latvija oktobrī starp 11 ES valstīm ar rūpniecības produkcijas apmēra kāpumu

Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā šā gada oktobrī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājusies par 3%, tai esot starp 11 valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Krievija izraida vācu diplomātus, atbildot uz Vācijas rīcību pēc Berlīnes slepkavības

Krievija lūgusi diviem Vācijas vēstniecības darbiniekiem pamest valsti. Šis ir atbildes solis uz Vācijas lēmumu saistībā ar kāda Gruzijas pilsoņa slepkavību pasludināt divus Krievijas diplomātus par valstī nevēlamām personām.

Gada nogales brīvdienās strādās atsevišķas pasta nodaļas; pensijas izmaksās agrāk

Gada nogales svētkos 24., 25., 26. un 31.decembrī strādās atsevišķas pasta nodaļas lielākajos tirdzniecības centros.

Veinstīna Holivudas seksuālas izmantošanas sāgā piedāvā kompensēt 25 milj. dolārus

ASV kinoindustrijas skandālā par virkni iespējamu seksuālas izmantošanas gadījumu kinoproducents Hārvijs Veinstīns (Harvey Weinstein) izteicis piedāvājumu panākt pirmstiesas vienošanos ar vairāk nekā 30 sievietēm apmaiņā pret 25 miljonu ASV dolāru lielu sāpju naudu.

Arī Rīgas brīvosta un Liepājas SEZ izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas

Rīgas brīvosta un Liepājas Speciālā ekonomiskā zona izstāsies no smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga vadītās Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas, kas pakļauta ASV sankcijām.

Jāpanāk, lai Lemberga ietekme Ventspils brīvostā tiek pārtraukta, tā banku uzraugi

Sankciju mērķis nav paralizēt uzņēmumu darbību, bet gan saprast, vai caur tiem tiek veikti darījumi, ko ietekmē sankcionētā persona – Aivars Lembergs.

Saeimas Budžeta komisija noraida iedzīvotāju aicinājumu atlikt partiju finansējuma palielināšanu

Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vairākums noraidījis vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstīto iniciatīvu par būtiskas partiju finansējuma palielināšanas atlikšanu.

Atklāj Igaunijas-Somijas gāzes starpsavienojumu

Igaunija un Somija svinīgi atklājušas gāzes starpsavienojumu Balticconnector, kas iezīmē nogriezni desmit gadus ilgā reģiona enerģētikas tirgus attīstībā.

Saeimas Juridiskā komisija atbalsta tiesnešu imunitātes atcelšanu administratīvo pārkāpumu lietās

Saeimas Juridiskā komisija pirms otrā lasījuma atbalstījusi likumprojektus, ar kuriem plānots atcelt tiesnešu imunitāti administratīvo pārkāpumu lietās.

Jaunais Latvijas Bankas prezidents – Mārtiņš Kazāks

Saeima ceturtdien, 12.decembrī, Latvijas Bankas prezidenta amatā apstiprinājusi Mārtiņu Kazāku.

Izraēla ceļā uz trešajām parlamenta vēlēšanām gada laikā

Izraēlā turpinās ieilgusi politiskā krīze. Knesets sācis virzību uz parlamenta atlaišanu un trešajām parlamenta vēlēšanām gada laikā pēc tam, kad neviena politiskā partija nav spējusi izveidot vairākuma koalīciju.

Kas ir ASV sankcijām pakļautā Ventspils Attīstības aģentūra, un ko darīs tās biedri?

Starp VAA biedriem ir vairākas Ventspils pašvaldības kapitālsabiedrības, kuras šai biedrībai gadiem ilgi maksājušas bagātīgus meslus.

EK paraksta fon der Leienas Eiropas zaļo kursu uz klimatneitralitāti

Eiropas Komisijas locekļi ir parakstījuši jaunās priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas piedāvāto politisko stratēģiju Eiropas zaļo kursu, kas paredz līdz 2050.gadam sasniegt klimatneitralitāti, tomēr lemšana par to ir dalībvalstu ziņā.

Autoceļi apledojuši galvenokārt Vidzemē un Zemgalē

Zemgalē un Vidzemē 12.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

Papīra izmantošana rēķiniem saglabāsies vēl vismaz desmit gadus

Papīra izmantošana rēķinu saņemšanai Latvijā saglabāsies vēl vismaz desmit gadus, prognozē finanšu tehnoloģiju un e-rēķinu risinājumu uzņēmuma AS Fitek vadītājs Latvijā Edgars Strazds.

SIF padomē saplēšas par NVO atbalsta prioritātēm

Lai arī Sabiedrības integrācijas fonda padomē puses ir sastrīdējušās par Nevalstisko organizāciju fonda prioritātēm, konkursu, lai NVO varētu sākt apgūt tām atvēlētos līdzekļus, varētu izdoties izsludināt vēl šogad.

Grēta Tunberga kļūst par The Time gada cilvēku

Zviedru klimata glābšanas aktīviste Grēta Tunberga atzīta par amerikāņu žurnāla The Time gada cilvēku.

No Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas izstājas lidosta Rīga, LDz un Baltijas ekspresis

VAS Latvijas dzelzceļš un VAS Starptautiskā lidosta «Rīga» izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas, kuru vada ASV «melnajā sarakstā» iekļautais Aivars Lembergs.

Somija, noslēdzot prezidentūru, piedāvā bezmaksas mākslīgā intelekta kursu

Somija izvēlējusies noslēgt tās prezidentūru Eiropas Savienībā, piedāvājot visiem ES pilsoņiem bezmaksas iziet tiešsaistes mācību kursu par mākslīgo intelektu.

Linkaits: Lai arī Ventspils brīvostas konti ir slēgti, saimnieciskā darbība ostā turpinās

Lūgts vērtēt aktuālo situāciju Ventspils brīvostā, ministrs norādīja, ka visi Ventspils brīvostas konti ir slēgti, vienlaikus saimnieciskā darbība ostā turpinās – kravas tiek vestas, kuģi ienāk un iziet no ostas.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!