bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 05.04.2020 | Vārda dienas: Aivija, Vidaga, Vija
LatviaLatvija

Šogad Riga.lv likvidēšana ļāvusi ietaupīt 377'000 eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nodibinājuma Riga.lv pakāpeniskā likvidēšana pašvaldības budžetā šogad ļāvusi ietaupīt 377 000 eiro, pirmdien, 28.oktobrī, Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā informēja nodibinājuma vadība.

Komiteja pirmdien, 28.oktobrī, pēc deputāta Viļņa Ķirša (V) ierosinājuma diskutēja par nodibinājuma likvidācijas procesu, kas pēc domes lēmuma tika sākts šī gada jūlijā.

Kā skaidroja Ķirsis, viņam ir radušās aizdomas, ka Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa pārņems vairumu nodibinājuma funkciju, kas nozīmē – pēc būtības Riga.lv netiks likvidēts.

Domnieks norādīja, ka nodaļas vadītāja sūtītajā vēstulē domes priekšsēdētājam norādīts, ka funkciju pārņemšanai nodaļai būtu nepieciešami nākamgad papildu 920 000 eiro, no kuriem apmēram pusmiljons tiktu paredzēts, lai turpinātu noslēgtos līgumus ar dažādiem medijiem. «Viņi piedāvā pārņemt daļu Riga.lv darbinieku, kā arī līgumus ar krievu valodā iznākošajiem medijiem. Izskatās, ka likvidācija būs tikai tāds PR gājiens, bet īstenībā visu pārņems domes Sabiedrisko attiecību nodaļa,» sprieda Ķirsis.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis deputātiem skaidroja, ka šajā vēstulē ir pausts nodaļas viedoklis par to, kuras no nodibinājuma funkcijām būtu lietderīgi pārņemt, kā arī tas, cik līdzekļu tam būtu nepieciešams.

Vidauskis norādīja, ka sabiedrisko attiecību nodaļai būtu lietderīgi pārņemt Riga.lv portāla uzturēšanu, jo tas ir labi apmeklēts, piemēram, pērn tam bijuši seši miljoni apmeklējumu. Tāpat portāls tiekot augstu novērtēts no iedzīvotāju un arī nozares speciālistu puses. Vienlaikus nodaļas vadītājs skaidroja, ka tas nenozīmē, ka paralēli turpinās pastāvēt gan pašvaldības, gan nodibinājuma portāli.

«Dome piedalās Valsts kancelejas projektā par vienotu valsts un pašvaldības tīmekļa vietņu platformu izveidi. Tur tiks atrunāts gan portālu vizuālais tēls, gan tajā publicējamās lietas. Pašvaldības un Riga.lv portāli laika gaitā tiks apvienoti,» sacīja Vidauskis.

Viņš norādīja, ka šis esot tikai nodaļas sniegtais viedoklis mēram, taču lēmumu par to, kādas funkcijas pārņemt un cik daudz naudas tām piešķirt, pieņems deputāti.

Tikmēr Riga.lv valdes priekšsēdētājs Andris Konošonoks domniekus informēja, ka sadarbības līgumi ar medijiem esot tikai instruments, kā pašvaldība veic savu pienākumu – informē sabiedrību. Šie līgumi nav noslēgti, balstoties uz politiskiem motīviem, bet uz TNS Latvia datiem par mediju reitingiem, sasniedzamajām auditorijām un tamlīdzīgi. Līgumi ir noslēgti pirms diviem gadiem un senāk un būtu tuvredzīgi tos nekavējoties pārtraukt, jo domei ir tiesības tos «pārjaunot», tādēļ tiek gaidīts pašvaldības viedoklis – kuri līgumi ir lietderīgi un kuri nav, jo mēs likvidējamies un visi partneri par līgumu iespējamu laušanu ir informēti,» skaidroja Konošonoks, apgalvojot, ka visi sadarbības partneri esot izvēlēti atklātos konkursos.

Sabiedrisko attiecību nodaļas ieskatā, lietderīgi būtu turpināt sadarbību par pašvaldības informācijas izvietošanu drukātajos izdevumos ar SIA Mediaservice un SIA Izdevniecība «Rīgas viļņi». Sadarbība ar Mediaservce izmaksātu 500 000 eiro, bet ar Rīgas viļņiem – 80 000 eiro gadā.

Nodaļas ieskatā, būtu lietderīgi noslēgt arī jaunu līgumu ar SIA Pirmais Baltijas kanāls (PBK) par 150 000 eiro, kā arī noslēgt līgumu ar AS Delfi par reklāmas baneru izvietošanu par 90 000 eiro gadā.

Šāds līgums nodibinājumam ar Delfiem bijis spēkā arī līdz šī gada 2.oktobrim.

Konošonoks pastāstīja, ka likvidāciju nodibinājums varētu noslēgt līdz šī gada beigām. Patlaban nevienam darbiniekam darba uzteikums gan vēl nav izteikts, jo, balstoties uz normatīvajiem aktiem, tas jādara 30 dienas pirms darba attiecību pārtraukšanas.

Ķirsis pauda neizpratni par pašvaldības vēlmi turpināt sadarbības līgumus ar medijiem un norādīja, ka par likvidāciju lemts tieši tāpēc, lai šos līgumus izbeigtu. Pašvaldības pārstāvji gan Ķirsim skaidroja, ka, piemēram, Sabiedrisko attiecību nodaļai esot līgums ar TV3, bet līgums ar PBK ļautu informēt arī krieviski runājošo auditoriju. «Mēs meklējam veidus, kā informēt pēc iespējas vairāk cilvēku, tas ir mūsu pienākums,» paziņoja Vidauskis.

Opozīcijas deputāts Viesturs Zeps (LA) interesējās, vai sabiedrisko attiecību nodaļai no domes vadības ir uzdots par pienākumu ziņot deputātiem par to, kuras funkcijas vajadzētu pārņemt un kurus sadarbības līgumus turpināt, uz ko saņēma noraidošu atbildi. Tikmēr deputāts Ģirts Lapiņš (VL-TB/LNNK) rosināja domniekiem tomēr iesniegt izvērstu skaidrojumu par nodibinājuma pārņemamajiem darbiem, lai kliedētu šaubu ēnu.

Savukārt domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) centās kolēģus mierināt, skaidrojot, ka viņa rīkojumā izvērtēt pārņemamās lietas no Riga.lv nav bijis nekāds apslēpts mēģinājums pēc būtības nelikvidēt nodibinājumu.

«Nebija tā, ka es uzdevu veikt izvērtējumu ar tekstu «Dari, ko gribi, bet saglabā to un to līgumu». Es gaidu absolūti profesionālu atzinumu par to, vai nodokļu maksātāju nauda tiek tērēta pareizi,» pauda Burovs.

Tikmēr deputāts Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) aicināja opozicionārus tomēr «uzticēties profesionāļu vērtējumam» par to, kādas lietas nepieciešams turpināt. «Ja viņiem ir dati, kas liecina, ka informācija sasniedz iedzīvotājus, ne es, ne kāds cits deputāts nevar labāk veikt šo izvērtējumu,» pauda domnieks.

Ķirsis aicināja kolēģus balsot, ka nekāda veida līgumu pārņemšana no Riga.lv nedrīkst notikt, taču viņa priekšlikums neguva atbalstu.

Vienlaikus domnieki nobalsoja, ka detalizēts izvērtējums no Sabiedrisko attiecību nodaļas puses par pārņemamajām Riga.lv saistībām tiks uzklausīts skatot nākamā gada pašvaldības budžetu.

Kā ziņots, Rīgas dome jūlijā atbalstīja nodibinājuma Riga.lv likvidāciju.

Riga.lv tika dibināts 2013.gadā un domes opozīcija šo gadu laikā vairākkārt vērsa uzmanību uz neskaidro līdzekļu izlietojumu nodibinājumā, kā arī tā neskaidrajām funkcijām, paužot aizdomas, ka nodibinājuma galvenais uzdevums esot bijis nodrošināt valdošās koalīcijas slavināšanu.

Arī Valsts kontrole revīzijā secināja, ka Rīgas pašvaldība trīs gadu laikā caur biedrībām un nodibinājumiem nesaimnieciski izlietojusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas. Revidenti galveno uzmanību veltījusi diviem Rīgas pašvaldības dibinātiem nodibinājumiem – Rīgas Tūrisma attīstības birojam un Riga.lv.

Revidenti secinājuši, ka pašvaldības biedrības bez jebkāda pamatojuma saņēmušas dāsnas budžeta dotācijas, lai naudu izlietotu apšaubāmās ziedošanas shēmās, neizprotamās darbībās ar preču zīmēm, kā arī algās, iespējams, fiktīvi nodarbinātām personām. Tāpat revidentiem neesot skaidri biedrību finansējuma piešķiršanas principi dažādu projektu īstenošanai.


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā: Eksprezidentei darbs ANO, slēdz robežu Baltkrievijas, Krievijas automašīnām, ceļ mediķu algas

Lietuvā aizvadītās nedēļas zīmīgākie notikumi ziņās bija eksprezidentes Daļas Grībauskaites jaunais amats ANO, robežas slēgšana vieglajām automašīnām no Baltkrievijas un Krievijas, kā arī Lietuvas mediķu algu celšana.

Ar COVID-19 inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki

Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.

airBaltic līdz oktobra beigām atcels apmēram 50% plānoto reisu

Turpinoties COVID-19 pandēmijas izraisītajai krīzei, Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim atcels apmēram 50% plānoto lidojumu.

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies 1 792 iedzīvotāji

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies vēl 1 792 iedzīvotāji, tādējādi kopējais bezdarbnieku skaits valstī sasniedzis 63 319, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotie dati.

Igaunijā pašvaldībām gatavo 30 miljonu eiro atbalstu no papildbudžeta

Igaunijas valdība ir izstrādājusi valsts papildbudžetu. Tajā pašvaldībām krīzes ietekmes mazināšanai paredzēts piešķirt 30 miljonus eiro un vēl 100 miljoni eiro ieplānoti ekonomikas stimulēšanai.

Baltkrievija noraida Lietuvas bažas par rīcības trūkumu pret COVID-19

Lietuva šonedēļ paudusi satraukumu, ka Baltkrievijas valdība nerīkojas adekvāti koronavīrusa pandēmijā un var kļūt par nekontrolētu slimības perēkli, kas apdraud kaimiņus. Minska šo kritiku ir noraidījusi, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Palielina sodu par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu pārkāpšanu

Paaugstināts naudas sods par epidemioloģiskās drošības prasību, kā arī par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu.

Mājas. Ziepes. Divi metri – SPKC atgādina galvenos piesardzības pasākumus

SPKC iesaka palikt mājās, ja tas ir iespējams, strādāt attālināti un atturēties no publisku vietu apmeklēšanas vispār vai darīt to tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā.

Latvijā mirusi 99 gadus veca pensionāre, kurai konstatēts COVID-19

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 493, pēdējā diennaktī nākot klāt 35 gadījumiem.

COVID-19 pandēmija un korupcijas riski. Kā valdībai un sabiedrībai pret tiem nodrošināties?

Saeimai jāturpina darbs pie lobēšanas atklātības regulējuma izstrādes, lai iespējami ātri palielinātu izsekojamību un atklātību par pieņemtajiem lēmumiem, t. sk. ar krīzi un pēckrīzes situāciju saistītajiem.

ANO Ģenerālā asambleja aicina ciešāk sadarboties bezprecedenta situācijā

ANO Ģenerālajā asamblejā pasaules valstis ir vienbalsīgi apstiprinājušas rezolūciju, kur atzīts, ka pandēmijas ietekmei uz cilvēci nav precedenta, un aicinājušas valstis pastiprināti sadarboties, lai apturētu postošās slimības izplatību, ziņo Kataras raidorganizācija Al Jazeera.

Jaunākie dati par COVID-19 Baltijā. Latvijā – 493, Lietuvā – 696, Igaunijā – 961

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Izvēli par otrajā pensiju līmenī uzkrātā kapitāla izmantošanu varēs atlikt

«Šie grozījumi ir būtiski visiem tiem, kam pensijā jādodas tuvākajā laikā, lai viņi nezaudētu otrā līmeņa uzkrājumus. Svarīgi ir neizdarīt straujas darbības laikā, kad finanšu tirgi piedzīvo krīzi, bet nogaidīt, kad situācija stabilizējas.»

Akciju cenas pieaug, kāpjot naftas cenām

ASV un Eiropas akciju cenas ceturtdien, 2.aprīlī, pieaugušas, investoriem svārstoties starp pēkšņu naftas cenu kāpumu un satraucošiem ekonomikas datiem.

Pasaulē COVID-19 saslimšanas gadījumi pārsniedz 1 000 000

Pasaulē apstiprināto COVID-19 saslimšanas gadījumu kopskaits ir pārsniedzis vienu miljonu, un no slimības komplikācijām ir miruši kopumā 52 500 cilvēku, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Brīvdienās mainīgs laiks, taču nākamnedēļ gaidāmi pat +18 grādi

Tuvākās nedēļas laikā gaidāmi mainīgi laikapstākļi – brīvdienās vēl naktīs gaidāms sals, bet jaunnedēļ kļūs daudz siltāks, dienā temperatūrai sasniedzot +13…+18 grādus pēc Celsija.

Budžeta ieņēmumi martā par aptuveni 7% atpalikuši no plāna

Līdz ar COVID-19 izraisītās krīzes vēršanos plašumā martā Latvijas budžeta ieņēmumi par 7,2% atpalikuši no plāna.

Lietuva ceļ vīrusa slimnieku izsekošanu pāri cilvēktiesībām

Kas ir liekams pirmajā vietā ārkārtas situācijā, kāda ir vispasaules COVID-19 pandēmija? Protams, kārtība. Bet kā ar cilvēktiesībām? Represīvās valstīs kā Ķīnā un Krievijā sērgas savaldīšanai ir izvēlēta pātaga, tikmēr vecās Rietumu demokrātijas joprojām uzskata, ka aicinājumi un brīdinājumi darbojas labāk. Kādu ceļu iet Lietuva?

Aizliedz ārkārtējā situācijā nepieciešamo zāļu eksportu no Latvijas

Zāļu valsts aģentūrai ar rīkojumu uzdots izveidot sarakstu ar ārkārtējā situācijā nepieciešamajām zālēm, ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas COVID-19 ārstēšanai.

Viesnīca Roma atlaiž visus darbiniekus, jo tai neapstiprina dīkstāves pabalsta saņemšanu

Viesnīcā Roma tiek atlaisti visi darbinieki, jo nav gūts Valsts ieņēmumu dienesta apstiprinājums dīkstāves pabalstu saņemšanai.

Plāno grozīt likumu, lai MK varētu vairākkārtīgi pagarināt ārkārtas stāvokli, nevis tikai vienu reizi līdz trim mēnešiem

Patlaban likums paredz, ka nepieciešamības gadījumā Ministru kabinetam ir tiesības vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Dīkstāves reglamentu piemēros uzņēmumiem ar nodokļu parādiem

Ar grozījumiem noteikumos paredzēts, ka dīkstāves pabalstu varēs saņemt darbinieki no tāda krīzes skarta darba devēja, kam uz pieteikuma iesniegšanas brīdi nodokļu parāds nepārsniedz 1 000 eiro. 

Ķīnas pilsētā aizliedz ēst suņus un kaķus

Ķīnas lielpilsētā Šeņdžeņā aizliegs pārdot un lietot uzturā suņu un kaķu gaļu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Evai Mārtužai apstiprina deputātes pilnvaras uz laiku

Līdz ar to pastāvīgo 13.Saeimas deputāta mandātu iegūst Jānis Butāns. Viņš pagājušā gada janvārī Saeimas sastāvā iestājās uz laiku, kamēr ministra pienākumus pilda Tālis Linkaits.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!