Šogad Valsts policija Rīgā atsavinājusi vairāk nekā sešus miljonus nelegālo cigarešu

Šā gada janvārī un februārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija Rīgā kopumā atsavinājusi 6 640 000 nelegālo cigarešu, informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Ance Rozīte.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes (VP RRP KrPP) 3.biroja 1.nodaļas amatpersonas iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšana, pārvietošanu (pārvadāšanu) šā gada februārī Rīgas reģionā aizturēja kādu kravas automašīnu. Kratīšanas laikā tajā tika konstatēti tabakas izstrādājumi Richman bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Šajā pašā dienā kriminālprocesa ietvaros veiktas 11 sankcionētas kratīšanas kāda loģistikas uzņēmuma teritorijā. Kratīšanu laikā teritorijā esošajās kravas automašīnās likumsargi konstatēja identiskus tabakas izstrādājumu Richman bez LR akcīzes nodokļa markām. Veikta arī kratīšanas iesaistīto personu dzīvesvietās, kuru laikā izņemti vairāki iepakojumi ar augu valsts izcelsmes maisījumu (pēc ekspertīzes veikšanas – marihuānu) un citus ar izmeklējamo kriminālprocesu saistītus priekšmetus.  Kopumā procesuālo darbību rezultātā policisti konstatēja un atsavināja 6 640 000 gabalus Richman tabakas izstrādājumu bez LR akcīzes nodokļa markām.

Saistībā ar šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu policisti aizturēja trīs vīriešus. Diviem no tiem, 1963.gadā un 1965.gadā dzimušiem vīriešiem, tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, savukārt 1961. gadā dzimušajam vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kratīšanas laikā konstatē vairāk nekā 32 000 litru nelegālā alkohola

Šā gada janvārī VP RRP KrPP amatpersonas kriminālprocesa ietvaros bija noskaidrojušas, ka Rīgā kādā ar metālapstrādi saistītā uzņēmumā, iespējams, tiek uzglabāts nelegālais alkohols. Kratīšanas laikā uzņēmumā likumsargi konstatēja vairāk nekā 32 000 litrus ar alkoholiskajiem dzērieniem bez LR akcīzes nodokļa markām. Policisti veica vairākas sankcionētas kratīšanas uzņēmuma ofisos un ražošanas telpās, kā arī uzņēmuma amatpersonas dzīvesvietā. Tās laikā tika atrasti un izņemti dažādi priekšmeti, kam var būt pierādījuma nozīme izmeklējamajā noziedzīgajā nodarījumā.

Minētā kriminālprocesa ietvaros likumsargi aizturēja divas personas – 1979.gadā dzimušu vīrieti – uzņēmuma amatpersonu un darbinieku – 1979.gadā dzimušu Krievijas pilsoni.

Uzņēmuma amatpersonai tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, taču otrai personai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu, informē policijā.

Nelegālo akcīzes preču apkarošana kā prioritāte

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs norāda: «Nelegālo akcīzes preču aprites apkarošana ir viena no Valsts policijas prioritātēm. Mērķtiecīgs darbs arī šoreiz ir vainagojies ar panākumiem – esam rīkojuši virkni kratīšanu, kuru rezultātā izņemts iespaidīgs daudzums nelegālo akcīzes preču, proti, lieli apjomi nelegālo cigarešu un alkohola. Tāpat aizturētas vairākas personas, kuras bija iesaistītas šajās nelikumīgajās darbībās. Ir ļoti svarīgi cīnīties ar nelegālo akcīzes preču apriti, tādēļ aicinām ikvienu ziņot par iespējamām vietām, kurās tiek tirgotas, glabātas vai arī ražotas šīs nelegālās preces.»

Sozinovs norāda, ka ļoti svarīgi ir cīnīties ar nelegālo akcīzes preču apriti, tādēļ Kriminālpolicijas pārvalde aicina ikvienu ziņot par iespējamām vietām, kurās tiek tirgotas, glabātas vai arī ražotas šīs nelegālās preces.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas