Šogad vēl pēdējo reizi donori var palīdzēt piepildīt asins krājumus

Lai palīdzētu nodrošināt asins krājumu svētku periodā un pēc tā, Valsts asinsdonoru centrs (VADC) ceturtdien un piektdien – 27. un 28.decembrī – vēl pēdējo reizi šajā gadā aicina ziedot asinis visu asinsgrupu donorus.

Ceturtdien, 27.decembrī, asinis būs iespējams ziedot VADC specializētajā autobusā pie T/p Domina Shopping, VADC Sēlpils ielā 9, Donoru pieņemšanas vietā Merķeļa ielā 11 un VADC Latgales filiālē, BNN informē VADC.

Savukārt 28.decembrī VADC specializētais autobuss apmeklēs T/p Alfa. Tāpat asins būs iespējams ziedot VADC Sēlpils ielā 9 un Donoru pieņemšanas vietā Merķeļa ielā 11. Latgales filiāle 28.decembrī donorus nepieņems.

Asinis ziedot vari, ja: esi 18 – 65 gadus jauns; sver ne mazāk par 50 kg; dienā pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholu; esi paēdis, izgulējies, atpūties, jūties labi; esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis; pirms tam esi lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma. Tāpat, ja neesi nodevis asinis vismaz deviņas nedēļas, un 12 mēnešu periodā to jau neesi darījis četras reizes (attiecas uz sievietēm) vai sešas reizes (attiecas uz vīriešiem, pie kam pēc 6. reizes vīriešiem jāievēro trīs mēnešu pārtraukums).

Speciālisti 3 – 4 stundas pirms procedūras iesaka vieglu ēdienreizi un papildu šķidruma uzņemšanu (jāizdzer apmēram četras glāzes ūdens vai sulu u.c.). Tukšā dūšā asinis ziedot nedrīkst! Vismaz 2-3 stundas pirms procedūras nedrīkst smēķēt, jo būs labāka pašsajūta procedūras laikā un pēc tās, kā arī būs kvalitatīvāki asins komponenti. Smēķētājiem skābekļa līmenis asinīs samazinās par 15%. Tas atsaucas uz visu organisma vielmaiņu un asins kvalitāti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas