Šokējoši! Kāpēc sabiedriskā transporta krēsliem ir tik nepievilcīgs raksts?

Esi kādreiz domājis par to, kāpēc visu sabiedrisko transportu krēsliem ir dīvains astoņdesmito gadu stila raksts? – Iemesls tam ir pavisam šokējošs.

Mūsdienās transportu krēsli ir apvilkti ar audumu, ko rotā retro stila daudzkrāsaini raksti, kas izskatās tā, it kā tie tur jau būtu no 1981.gada. 

Ir vērts uzzināt, kādēļ parasti sabiedriskajiem transportiem ir izvēlēts tieši šāda veida raksts. Nē, tas nav vienots stils vai kāda konkrēta cilvēka neapstādināma aizraušanās. 

Patiesais iemesls šāda veida rakstiem ir tas, ka tie lieliski nosedz to, cik patiesībā krēsli ir netīri. Diendienā sabiedriskajā transportā pārvietojas neskaitāms skaits cilvēku, tādēļ šausmās pat būtu jāsaķer galva, kas notiek ar krēsliem, kuros cilvēki sēž. Kāda tam jēga?

Sabiedriskā transporta sēdvietas ir neglītas, jo rakstiem tiek izmantoti sarežģīti algoritmi, lai mūsu acu uztvere tiktu novirzīta no patiesās netīrības, kas atrodas uz krēsliem. 

No ātra acu skatiena uzmešanas krēsli izskatās relatīvi tīri, kamēr patiesībā tur ir ļoti daudz visdažādāko netīrumu. 

Pa lielam tā ir ilūzija – ja tu pamēģinātu izklapēt putekļus kādam sabiedriskā transporta krēslam, tu droši vien vairs tur nekad nesēdētu. 

Avots: www.theladbible.com

Saistītie raksti

4 KOMENTĀRI

  1. Kādi murgi !!!
    Tajā laikā bija vai nu plastmasas krēsli , vai ar ādas imitācijas šūtie krēslu pārvalki !
    Vienkrāsaini – gaiši brūni !!!

  2. Par ko gan tik latvietis galvu nelauza,,,Anglijā arī ir tādi nu un kas??Kas vainas kresliem??…Pilnīgs sviests cilvēkiem vairāk darīt nav ko,kā rakstus cept un piekasīties visam kam un par visu ko.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas