Šolcs pauž Vācijas izpratni par Baltijas apdraudējumu militārā saspīlējuma laikā

Vācijas kanclera Olafa Šolca (Olaf Scholz) tikšanās reizē ar Baltijas līderiem pausta Vācijas vienotība ar Baltijas reģionu saistībā ar Krievijas militāri politiskajiem centieniem Austrumeiropā, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Ceturtdien, 10.februārī, Berlīnē notikusi Latvijas ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, Igaunijas premjerministres Kajas Kallasas (Kaja Kallas) un Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas (Gitanas Nausėda) tikšanās ar Vācijas kancleru Olafu Šolcu (Olaf Scholz) tikšanās par drošības un aizsardzības jautājumiem.

Baltiešus pēdējos mēnešos darījusi bažīgus Krievijas karaspēka izvietošana pie Ukrainas robežām Krievijā un Baltkrievijā, Maskavas izvirzītās prasības attiecībā uz NATO spēkiem Baltijā un militārās alianses iespējamo nākotnes sadarbību ar Ukrainu un Gruziju, kā arī Francijas prezidenta Emanuela Makrona (Emmanuel Macron) diplomātiskie reveransi Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam šonedēļ.

Lasiet arī: Makrona diplomātijas tūre nekliedē saspīlējumu Austrumeiropā; ES līderi koncentrējas uz vienotību

«Šobrīd vienīgā lieta, kas Eiropā ir uz spēles, ir izvairīties no kara. Mēs gribam mieru,» sacījis Vācijas kanclers, kuram drīzumā plānotas vizītes Kijevā pie Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska un Maskavā pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina.

Šolcs, kurš Vācijā ir sociāldemokrātu līderis, vērtējis, ka Krievijas militārā rīcība pie Ukrainas un Baltkrievijas robežām tieši ietekmē Baltijas valstis, un paudis prieku, ka varējis šīs problēmas apspriest tieši klātienē ar Baltijas kolēģiem. Vācijas kanclers arī paudis gatavību iesaistīties sarunās ar Maskavu, vienlaikus brīdinot, ka Krievijai nevajadzētu novērtēt par zemu to, cik vienota ir Ziemeļatlantijas militārā alianse, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas