Somijā aizliedz smēķēt pludmalē un rotaļu laukumos

Somijā turpmāk būs liegts smēķēt pludmalē un rotaļu laukumos, tā paredz grozījumi Ziemeļvalsts Tabakas likumā, kas pieņemti ar mērķi pasargāt bērnus no pasīvās smēķēšanas un atpūtas vietas – no piegružošanas, vēsta Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Jaunā kārtība Somijā stājusies spēkā svētdien, 1.maijā. Uz rotaļu laukumiem aizliegums attieksies cauru gadu, bet uz pludmalēm – katru gadu peldsezonā, no 1.maija līdz septembra beigām. Likumdevēji šādi vēlas pasargāt bērnus no cigarešu dūmu ieelpošanas un samazināt atkritumu apjomu aktīvās atpūtas vietas, kā arī ietekmi uz vidi, kāda ir ūdenī vai zemē nomestiem izsmēķiem vai cigarešu iepakojumiem.

Liegums arī tabakas aromātiem un logotipiem uz iepakojuma

Somija arī sekojusi citu valstu paraugam, ieviešot aizliegumu pārdot mākslīgi aromatizētus tabakas izstrādājumus. Aizliegums attiecas arī uz garšas kartītēm, kuras var ievietot cigarešu paciņā, lai liktu cigaretēm uzņemt šokolādes, zemeņu vai mentola aromātu. Valstī ievestā vai jau saražotā aromatizētā tabakas produkcija būs jāizpārdod līdz 2023.gada aprīļa beigām.

2023.gadā Somija apņēmusies prasīt tabakas izstrādājumu ražotājiem produktu iepakojumā nenorādīt zīmola attēlus. Logotipi arī nedrīkstēs būt redzami uz elektronisko cigarešu paciņām un smēķēšanas šķidruma uzpildīšanas traukiem, vēsta YLE.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas