Somijā atļauj ēdinātājiem strādāt ilgāk, citi atvieglojumi – varbūt martā

Somijā no pirmdienas, 14.februāra, atviegloti epidemioloģiskie darba laika noteikumi ēdināšanas uzņēmumiem un bāriem, atļaujot strādāt līdz pusnaktij. Piesardzīgi tiek spriests arī par citu ierobežojumu atvieglošanu, vēsta Somijas sabiedriskais medijs YLE.

14.februārī Somijā svin Draugu dienu. Šis datums izvēlēts, lai turpmāk atļautu ēdināšanas uzņēmumiem un bāriem strādāt līdz pusnaktij, bet pasniegt alkoholu līdz pulksten 23.00. Bāros joprojām drīkstēs ielaist ne vairāk par pusi no ierastā klientu skaita, savukārt ēdināšanas iestādēs pie galdiņiem būs atļauts uzņemt 75% no kopējā iespējamā apmeklētāju apjoma.

Šo nozaru uzņēmumiem līdz šim ierobežojumi bijuši stingri. Vēl svētdien, 13.februārī, Somijas bārus bija jāslēdz pulksten 18.00 pievakarē un ēdināšanas iestādes – pulksten 21.00.

Lasiet arī: Igaunijas valdība: Sertifikāta prasība netiks atcelta 21.februārī, kā plānots

Somijas premjerministre Sanna Marina (Sanna Marin) svētdien pavēstījusi, ka, ja pandēmijas situācija to ļaus, ar kovidu saistītos epidemioloģiskos ierobežojumus varētu pavisam atcelt martā. «Mēs cenšamies demontēt ierobežojumus. Rītdien tiks mīkstināti ēdināšanas iestāžu ierobežojumi, un, jācer, mēnešu mijā mēs varēsim tos atcelt pilnībā,» norādījusi Somijas valdības vadītāja.

Kovida sertifikātu uzrādīšanas prasība Somijā ir apturēta līdz februāra beigām, vēsta raidorganizācija YLE.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas