Somija atvērs robežu igauņu viesstrādniekiem

Somijas premjerministre Sanna Marina

Somija 14.maijā atkal ļaus Igaunijas un citu ārvalstu viesstrādniekiem ieceļot valstī. Robežšķērsošana bijusi liegta vairākas nedēļas, lai Somijā ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatību, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Somijā daudz igauņu viesstrādnieku ir nodarbināti celtniecībā. Par spīti vīrusa izplatībai Somijā turpinās darbs daudzos celtniecības objektos.

Par robežšķērsošanas kārtības maiņu pirmdien, 4.maijā, paziņoja Somijas premjerministre Sanna Marina (Sanna Marin). Lai arī ārvalstu viesstrādniekiem tiks atļauts šķērsot robežu no 14.maija, somu valdības prasība ir, lai viesstrādnieks pēc ieceļošanas valstī 14 dienas uzturas pašizolācijā.

Lasiet arī: Jaunatklātie COVID-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 0, Lietuvā – 4, Igaunijā – 8

Somijas iekšlietu ministre Marija Ohisalo (Maria Ohisalo) preses konferencē norādījusi, ka pēc koronavīrusa ārkārtas situācijas sākuma liels skaits igauņu palikuši Somijā un šajā laikā nav satikuši savu ģimeni vai draugus. Pašiozlācijas ierobežojumi ārvalstu viestrādniekiem, kas jāievēro divas nedēļas, nozīmē, ka personas var pārvietoties no mājām uz darbavietu un atpakaļ, taču nedrīkst Somijā doties uz citām vietām, skaidrojusi Somijas iekšlietu ministre Marija Ohisalo, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas