Turpinās kodolatkritumu glabātuves būvniecība; Nodošana ekspluatācijā 2020.gadā

Somija 2020.gadā plāno nodot ekspluatācijā pazemes kodolatkritumu glabātuvi Onkalo, kuras būvniecībā Olkiluoto salā, valsts rietumos, uzsākta jau 2004.gadā. Tā apliecinājuši par projekta īstenošanu atbildīgā uzņēmuma Posiva Oy pārstāvji.

Apstiprināts, ka kodolatkritumu glabātuve atradīsies 420 metru zem zemes, un tā būs pasaulē pirmā šāda veida būve kodoldegvielas atlikumu glabāšanai. Teritoriju šādam mērķim plānots izmantot nākamos 100 000 gadus.

Uz salas tiks glabātas 12 000 tonnas izmantotas kodoldegvielas, kas pēc izskata atgādina nelielas, melnas granulas, kas ievietotas metāla caurulēs. Kodolatkritumus uz glabātuvi nogādās no septiņiem atomreaktoriem.

Pēc Pasaules kodolenerģijas asociācijas aplēsēm, pašreiz kodolatkritumi veido 270 000 tonnas. Taču šim apjomam esot tendence pieaugt par aptuveni 4% gadā.

Posiva Oy pārstāvji norāda, ka projekta mērķis esot aizsargāt nākamās paaudzes no kodolenerģijas ražošanas blakusproduktiem.

Jāatzīmē, ka Somija ceturtdaļu no visas valstij nepieciešamās enerģijas iegūst tieši no kodolreaktoriem, vēsta Bloomberg.

Ref: 105.105.103.3041

Iepriekšējais rakstsDienas joks: Sens arods
Nākamais rakstsFoto: Bērnudārzs lidmašīnā

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas