Somija ielaidīs vakcinētos ES pilsoņus neatkarīgi no ceļojuma nolūka

Somijas valdība lēmusi no nākamās nedēļas atvērt valsts robežas pret Covid-19 vakcinētiem ES pilsoņiem neatkarīgi no to ceļošanas mērķa. Īpaši nozīmīgi tas ir viesstrādniekiem, kuri regulāri dodas uz Ziemeļvalsti no Somijas kaimiņvalstīm, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

No pirmdienas, 21.jūnija, Somijā bez divu nedēļu pašizolācijas prasības būs atļauts ieceļot visiem ES pilsoņiem, kuri būs pilnībā vakcinējušies pret Covid-19 ne mazāk kā divas nedēļas pirms ierašanās valstī. Vairs nebūs spēkā ierobežojumi attiecībā uz ieceļošanas nolūku, saskaņā ar kuriem ilgus mēnešus valstī iebraukt bija atļauts tikai svarīgu darba uzdevumu dēļ.

Personām, kuras Somijā ieradīsies laikus vakcinētas, vakcinācijas fakts būs jāpierāda ar digitālo Covid-19 sertifikātu.

Lasiet arī: Tallina uzstādīs 100 masku vākšanas tvertnes

Nevakcinētām personām pēc ieceļošanas Somijā būs jādodas divu nedēļu pašizolācijā. Nepilngadīgajiem, proti, ES pilsoņiem, kuri dzimuši 2005.gadā vai vēlāk, valstī netiks prasīts apliecināt to Covid-19 statusu. Somijas Iekšlietu ministrija plānojusi paturēt spēkā robežkontroli ar ES dalībvalstīm vismaz līdz 11.jūlijam.

Jau no 7.jūnija Somijā no pašizolācijas prasības atbrīvotas personas, kuras valstī ierodas ar lidmašīnu no Igaunijas.

Laikā līdz Ziemeļvalsts ieviesa ieceļošanas aizliegumu tūkstošiem igauņu viesstrādnieku regulāri pārvietojās starp abām valstīm. Aizliegums attiecībā uz Igauniju bija spēkā kopš februāra, kad Baltijas valstī paaugstinājās saslimstība ar Covid-19.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas