Somija pirmā pasaulē izveido nāciju raksturojošas emocijzīmes

Pievēršot uzmanību valsts tēlam jauniešu vidū, Somija izveidojusi to raksturojošas emocijzīmes, ar abu dzimumu pirtī gājējiem, klasisko Nokia 3310 mobilo tālruni un galvu kratošu mūzikas mīļotāju.

Emocijzīmes, ko varēs lietot, kad viedtālrunī vai datorā sarakstāmies tērzēšanas programmās, ar e-pastiem, kā arī sūtot īsziņas vai ziņojumus sociālajos tīklos.

Somijas Ārlietu ministrija ne bez lepnuma 4.novembrī paziņojusi, ka ir pirmā valsts pasaulē, kas izveidojusi nāciju raksturojošas emocijzīmes.

«Visai daudz valstu, veidojot savu zīmolu, mēdz piemirst padsmitniekus un jauniešus,» Somijas zīmolvedības pieeju skaidro Somijas Ārlietu ministrijas sabiedriskās diplomātijas nodaļas vadītāja Petra Tēmane (Petra Theman).

Somiju raksturojošo bildīšu autors ir brazīlietis Bruno Leo Riberu (Bruno Leo Ribeiro), kurš šādā manierē atveidojis arī virkni pazīstamu muziķu, kā, piemēram, Sepultura un Daft Punk.

Standartizētajā vispasaules rakstzīmju «unikodā» iekļauti vairāki simti emocijzīmju, kas ir ļoti plaši lietotas sarakstē datoru vidē.

Ref: 111.111.103.2890

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas