Somija panāk siltumnīcefekta gāzu samazinājumu par 9%

Ziemeļvalstīm aktīvi meklējot iespējas mazāk piesārņot gaisu ar klimatam kaitīgām izplūdes gāzēm, Somija 2020.gadā panākusi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājumu deviņu procentu apmērā, vēsta raidorganizācija YLE.

Pašreizējais Somijas klimata pārmaiņu politikas mērķis ir līdz 2050.gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu apjomu vismaz par 80% salīdzinājumā ar 1990.gada līmeni.

Gāzu piesārņojuma samazinājums pērn Somijā skaidrojams ar salīdzinoši siltiem ziemas mēnešiem un zemāku transporta intensitāti, taču arī ar strukturālām pārmaiņām elektroenerģijas ražošanā. Kā rāda dati, ko ceturtdien, 16.decembrī, publicējusi Somijas statistikas pārvalde, valsts lielākajā gaisu piesārņojošā nozarē, enerģētikā, reģistrēts emisiju samazinājums par 11%, ja salīdzina ar 2009.gadu. Saskaņā ar provizoriskiem datiem Somijas kopējais emisiju apjoms 2020.gadā atbildis 48,1 miljonam tonnu oglekļa dioksīda (CO2).

Lasiet arī: Vilšanos par klimata konferences iznākumu vērš pret Ķīnu un Indiju

«Tas ir daudzsološi, un es teiktu, ka deviņi procenti nav ļoti daudz, tas nav kaut kas nebijis, bet tas ir patiešām labi,» komentējot datus, Somijas sabiedriskajam medijam YLE News sacījusi aģentūras vecākā statistiķe Sini Nīnisto (Sini Niinistö). Amatpersona piebildusi, ka kopš 2003.gada ir vērojama skaidra lejupejoša tendence ar zināmām svārstībām datos.

Somijai, visticamāk, būs izdevies ievērot savas saistības ar ES un Kioto protokola emisiju samazināšanas prasība laikposmā no 2013. līdz 2020.gadam. Dati tiks apstiprināti, kad 2022.gada rudenī tiks pabeigti starptautiskie pārskati. Somijā kopējās emisijas 2020.gadā bijušas par 32% mazākas nekā 1990.gadā, kas starptautiski pieņemts par atskaites punktu, vēsta YLE.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas