Somija pastiprinās robežkontroli ar Zviedriju, Norvēģiju

Somija ir izziņojusi stingrus robežšķērsošanas ierobežojumus ar kaimiņvalstīm Zviedriju un Norvēģiju, kur COVID-19 uzliesmojums ir ievērojami plašāks nekā Somijā, ziņo somu sabiedriskais medijs YLE.

Līdz šim uz Somijas sauszemes robežas ar Zviedriju un Norvēģiju saglabājās cilvēku un transporta kustība, kas, salīdzinot ar situāciju uz Baltijas iekšējām robežām, bija brīva. Helsinkus pastiprināt robežkontroli pamudinājis tas, ka Zviedrijā un Norvēģijā ar COVID-19 saslimuši un no slimības komplikācijām miruši ievērojami lielāks skaits iedzīvotāju.

Par jauno kārtību uz robežas otrdien, 7.aprīlī, paziņojusi Somijas iekšlietu ministre Marija Ohisalo (Maria Ohisalo).

Ierobežojumi būs spēkā vismaz līdz 13.maijam, raksta YLE.

«Imigrantiem tiks pastiprināti karantīnas noteikumi. Visiem robežas šķērsotājiem tiks likts 14 dienas uzturēties karantīnai līdzīgos apstākļos. (..) Izņēmumi ir robežas šķērsošana operatīvo dienestu personālam un kravu pārvadājumu personālam. Viņiem nebūs jāuzturas karantīnai līdzīgos apstākļos,» norādījusi Ohisalo.

Izņēmums iebraukšanai Somijā no Zviedrijas un Norvēģijas būs arī pierobežas uzņēmumu darbinieki, kuri drīkstēs turpināt šķērsot robežu, ja darba pienākumi nav atceļami un ja darbinieki pārvietojas tikai maršrutā no mājām uz darbu.

Kā vēsta Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs, līdz otrdienai, 7.aprīlim:

– Somijā reģistrēti 2 176 saslimšanas gadījumi un 27 mirušie no COVID-19 komplikācijām;

Zviedrijā – 7 206 saslimušie un 477 mirušie;

– Norvēģijā – 5 755 saslimušie un 59 mirušie.

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs nesniedz datus par to cilvēku skaitu, kuri šajās valstīs ir izārstējušies no jaunā koronavīrusa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas