Somijā rīko bērnu pašvaldību vēlēšanas; uzvar Dusmīgais putns

Somijas pilsētā Pori līdztekus pašvaldību vēlēšanām pieaugušajiem sarīkotas arī bērnu vēlēšanas. Tas darīts ar mērķi pamazām iesaistīt nākamos balsstiesīgos vēlēšanu procesā, un tie pilsētas domē ievēlējuši Dusmīgo putnu.

Kā vēsta Somijas sabiedriskais medijs YLE, svētdien, 9.aprīlī, valstī aizvadītas pašvaldību vēlēšanas un vairākos vēlēšanu iecirkņos Pori pilsētā bērniem, kuri pie vēlēšanu urnām pavadījuši savus vecākus dota iespēja balsot par vienu no pieciem krāsainiem multfilmu tēliem vai talismaniem.

Ar 67 balsīm lielāko bērnu vēlētāju atbalstu guvis multfilmas un datorspēles «Dusmīgie putni» varonis Sarkanais, kam ar 50 balsīm sekojusi melnā vārna Viksu, kas savukārt ir talismans Pori pilsētā esošajam Kirjurinluoto salas parkam.

«Vēlamies apbalvot uzvarētāju, tāpēc pilsētas pašvaldības priekšsēdētājai Diānai Bergrotai-Lampinenai (Diana Bergroth-Lampinen) nākamajā domes sēdē pasniegsim Sarkanā plīša mantiņu, kas tiks novietota atbilstošā vietā priekšsēdētājas tuvumā,» tā Somijas sabiedriskajam medijam pavēstījusi Pori pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Marika Virtanena (Marika Virtanen).

Ref: 111.111.103.4905

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas