Somija robežšķērsošanas liegumu gatavojas atcelt maijā

Somijas valdība nākusi klajā ar plānu valsts izejai no Covid-19 ierobežojumiem. Valstī ilgstoši saglabājoties zemam Covid-19 izplatības līmenim, ierobežojumu atcelšana tomēr plānota ilga un pakāpeniska – no maija līdz augustam, vēsta Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Trešdien, 28.aprīlī, Somijas premjerministre Sanna Marina (Sanna Marin) parlamenta plenārsēdē Helsinkos iepazīstinājusi likumdevējus ar valdības ieceri valstī spēkā esošo ierobežojumu atcelšanai. Dienu iepriekš valdība paziņojusi, ka beigs izmantot Ārkārtas pilnvaru likumu valsts vadīšanai krīzes režīmā, ko sociāldemokrātes Marinas valdība darījusi kopš marta sākuma.

Lasiet arī: Tallina tiecas atjaunot Baltijas ceļošanas zonu

Somijas kaimiņvalstu iedzīvotājiem, sevišķi igauņiem un zviedriem, aktuālākā būs pakāpeniska Somijas stingrās robežkontroles mīkstināšana no maija. Šobrīd Ziemeļvalstī atļauts ieceļot tikai stingri ierobežotam cilvēku lokam. No ES viesstrādniekiem atļauts ieceļot tikai kritiski svarīgās profesijās strādājošajiem.

Tālāk Somija plāno maijā atļaut gados jauniem iedzīvotājiem apmeklēt vaļasprieku nodarbības, kamēr pieaugušajiem uz atļauju, piemēram, kopīgi sportot un piedalīties sporta pasākumos ārtelpās būs jāgaida vēl līdz jūnijam vai jūlijam. Iekštelpās pieaugušie sportot varēs, ātrākais, no augusta.

Arī publisku pasākumu atļaušana Somijā nav gaidāma drīz. Zinātnes un kultūras ministre Annika Sāriko (Annika Sāriko) pagājušajā nedēļā norādījusi, ka lieli ārtelpu festivāli un koncerti valstī varētu tikt atļauti vasaras beigās, bet jūnijā reģionos ar zemu saslimstību varētu tikt atļauti iekštelpu pasākumi ar auditoriju līdz 50 cilvēkiem, vēsta YLE. Somija ar robežšķērsošanas ierobežojumu un citiem ierobežojumiem un ieteikumiem sabiedrībai kopumā šopavasar ir spējusi izvairīties no liela Covid-19 trešā viļņa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas