Somijā tiesā eksministri par kūdīšanu pret homoseksuāliem cilvēkiem, citējot Bībeli

Tiesas priekšā Somijā stājusies parlamenta deputāte un bijusī iekšlietu ministre Peivi Resenena (Päivi Räsänen), jo politiķei izvirzītas trīs apsūdzības kūdīšanā pret sabiedrības mazākuma grupu. Sieviete publiski citējusi Bībeli, lai argumentētu, kādēļ neizprot Somijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas sniegto atbalstu seksuālo minoritāšu praida gājienam, vēsta Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Viena no apsūdzībām ir saistīta ar Resenenas ierakstu mikroemuāru vietnē Twitter 2019.gadā par tā gada praida gājiena rīkošanu Somijā. Politiķe no Kristīgo demokrātu partijas, vaicājusi, kā «baznīcas pamata doktrīna, Bībele, sader ar kaunu un grēku, ko cildina kā lepnumu». Ierakstam bijis pievienots attēls, kur redzams teksts no Bībeles somu valodā, 1930.gadu tulkojumā.

Helsinku Apgabaltiesa nu nonākusi situācijā, kur tai būtībā jālemj, vai Bībeles citēšana ir uzskatāma par noziegumu.

Lasiet arī: Puteņošana Vidusjūras reģionā liek slēgt Eiropas noslogotāko lidostu

Resenena iepriekš paudusi neizpratni par Somijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas iesaistīšanos 2019.gada Helsinku praida gājienā kā sponsoram.

Politiķe skaidrojusi, ka ar savu darbību vēlējusies izraisīt diskusiju par šiem jautājumiem iespējami plašā sabiedrībā. «Es biju satraukta, kad pamanīju, ka baznīca ir pilnībā iesaistīta kā praida atbalstītāja. Es toreiz pat domāju par izstāšanos no baznīcas. Man tas ir ļoti svarīgs jautājums par reliģijas brīvību. Baznīcas politika stingri pretrunā ar Bībeles mācībām, jo praida gājienā cildina lietas, kas Bībelē ir pasludinātas par kaunpilnām un grēcīgām. Tomēr tad es nolēmu palikt draudzē un mēģināt ietekmēt pasīvos baznīcas sekotājus,» savu nostāju skaidrojusi bijusī Somijas iekšlietu ministre.

Kā vēsta YLE, divas pārējās apsūdzības ir saistītas ar Somijas parlamenta deputātes publikācijām dažādās ar kristīgo domu saistītās tīmekļa vietnēs, kā arī ar Resenenas teikto un rakstīto sociālajos medijos un sabiedriskajā radio kanālā YLE Puhe.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas