Somija un Zviedrija vienojas NATO lēmumu paziņot maijā un kopīgi

Somija un Zviedrija ir vienojušās lēmumu par iespējamo pieteikšanos dalībai NATO paziņot vienlaicīgi maijā, tā abu somu un zviedru laikrakstu vēstīto citē zviedru ziņu portāls The Local.se.

Par vienošanos šonedēļ ziņojis gan Somijas laikraksts Iltalehti, gan Zviedrijas Expressen. Pēc to vēstītā, Zviedrijas valdība ir lūgusi Somijas valdību atlikt sava lēmuma paziņošanu, lai abas Ziemeļvalstis varētu paziņot par savu nodomu pievienoties NATO vienlaikus, nedēļā, kad ir paredzēta Somijas prezidenta Sauli Nīnistes (Sauli Niinistö) vizīte Stokhomā.

Lasiet arī: Ukraina: Harkivas apgabalā izveidota koncentrācijas nometne

Iltalehti, kas pirmais ziņoja par Stokholmas vēlmi saskaņot abu valstu lēmumus, neatklāja, kur ieguvis informāciju, savukārt Expressen norādījis, ka gaidāmo paziņojuma laiku tam apstiprinājuši avoti valdībā. Ir zināms, ka Zviedrijas valdības jaunais drošības situācijas novērtējums tiks publicēts 13.maijā, piektdienā pirms kopīgā paziņojuma nedēļas.

Somijas parlaments somu iestāžu drošības situācijas vērtējumu jau saņēma pagājušajā nedēļā un veica debates par to. Debatēs vairāki ietekmīgi parlamenta deputāti un ministri uzsvēruši, ka ir svarīgi pieņemt lēmumu saskaņoti ar Zviedriju, lai arī apliecinājuši, ka katrai valstij nozīmīgais lēmums jāpieņem patstāvīgi. Zviedru laikraksts Aftonbladet savukārt vēstījis, ka ASV un Lielbritānija ir apliecinājušas gatavību palīdzēt aizstāvēties, ja valstij tiktu militāri uzbrukts laikā no pieteikšanās dalībai NATO līdz valsts pievienošanās brīdim.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas