Somijas līderi pauž atbalstu dalībai NATO

Baltijas jūras reģiona drošībai nozīmīgu paziņojumu pauduši Somijas politiskie līderi, prezidentam Sauli Nīnistem (Sauli Niinistö) un premjerministrei Sannai Marinai (Sauli Niinistö) ceturtdien, 12.maijā, paužot atbalstu tam, lai Ziemeļvalsts pieteiktos dalībai militārajā aliansē NATO, vēsta raidorganizācija YLE.

Nīniste un Marina skaidrojuši, ka nākuši pie šāda secinājuma pēc tam, kad Somijā notikusi plaša mēroga diskusija par valsts drošības politiku pēc tam, kad Krievija atkārtoti iebrukusi Ukrainā. Amatpersonu paustais viedoklis nozīmē būtisku pavērsienu Somijas drošības politikā, kuras stūrakmens bijis savas armijas būvēšana un neiesaistīšanās militārās aliansēs ne uz austrumu, ne uz rietumu pusi. Vienlaikus lēmums par pieteikšanos dalībai NATO nāks no parlamenta un ir gaidāms nākamnedēļ kopā ar Zviedrijas Riksdaga lēmumu.

«Tagad, kad tuvojas lēmumu pieņemšanas brīdis, paužam vienādus uzskatus, arī lai tos zinātu arī parlamenta frakcijas un partijas. Dalība NATO stiprinātu Somijas drošību,» teikts Somijas augstāko amatpersonu paziņojumā.

«Kā NATO dalībvalsts Somija stiprinātu visu aizsardzības aliansi. Somijai nekavējoties jāpiesakās dalībai NATO. Ceram, ka nacionālie soļi, kas vēl nepieciešami šī lēmuma pieņemšanai, tiks sperti strauji tuvāko dienu laikā,» skan Nīnistes un Marinas vēsturiskie vārdi.

Lasiet arī: Britu premjerministrs apmeklē Somiju, Zviedriju pirms NATO iestāšanās lēmuma

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas