Somijas parlaments sāk apspriest pievienošanos NATO

Somijas parlaments trešdien, 20.aprīlī, sācis debates par to, vai valstij pievienoties NATO, ņemot vērā, ka kaimiņvalsts Krievijas karš pret Ukrainu izraisījis sabiedrības un politiskā atbalsta pieaugumu Somijas potenciālai dalībai aliansē, vēsta Francijas ziņu aģentūra AFP.

Helsinkos šis jautājums tiek apspriests nopietni. Tas notiek neskatoties uz Krievijas paustiem draudiem, ka tā veiks kodolieroču izvietošanu Baltijas jūras reģionā, ja Somija un tās kaimiņš Zviedrija pievienosies militārai aliansei. Somijas premjerministre Sanna Marina (Sanna Marin) sacījusi, ka valsts lēmumu par pieteikšanos dalībai NATO pieņems ātri.

«Es domāju, ka tas notiks diezgan ātri. Dažu nedēļu, nevis mēnešu laikā,» Marina sacīja pagājušajā nedēļā.

Lasiet arī: Ukrainas kara 56.diena: Iebrucēju bumbas Mariupolē iesprosto 300 cilvēkus zem gruvešiem, Donbasā atvairīti desmit uzbrukumi

200 Somijas parlamenta deputāti pagājušajā nedēļā saņēma valdības pasūtīto drošības iestāžu atzinumu, kur iespējamā dalība NATO samērota ar citām valsts aizsardzības pastiprināšanas iespējām. Atzinumā nav sniegti ieteikumi, bet uzsvērts, ka bez dalības NATO, Somijai nav drošības garantiju, kaut arī valsts šobrīd cieši sadarbojas ar militāro aliansi kā partnervalsts.

Kopš Krievija iebrukusi Ukrainā, Somijas iedzīvotāju atbalsts valsts dalībai NATO, liecina sabiedriskās domas aptauju rezultāti, kāpis no 30% līdz vairāk nekā 60%, vēsta AFP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas