Somijas premjere: «Mums jāizvairās no visiem sabiedriskiem kontaktiem»

Somijā trešdien, 3.martā, reģistrēts lielākais jauno inficēšanās gadījumu skaits kopš Covid-19 pandēmijas sākuma. Lai arī dažādas iekštelpu atpūtas iespējas valstī vēl ir atļautas, premjerministre Sanna Marina (Sanna Marin) nākusi klajā ar aicinājumu neapmeklēt kafejnīcas un citas vietas, kur var sastapt svešus cilvēkus, vēsta Somijas sabiedriskais medijs YLE.

«Es paužu šo aicinājumu uz trīs nedēļām. Pat ja šīs iespējas ir atvērtas, es nedotos uz vietām, kur es satiktu citus cilvēkus. Mums jāizvairās no visiem sabiedriskiem kontaktiem,» tā otrdien, 2.martā, aicinājusi Somijas valdības vadītāja.

Lasiet arī: Igaunija pastiprina epidemioloģiskos ierobežojums skolām, sportam un tirdzniecībai

Ziemeļvalstij ar 5,5 miljoniem iedzīvotāju šoziem kopumā gājis secen Covid-19 otrais vilnis. Dienas inficēšanās rādītāji Somijā konsekventi bijuši zemākie ES dalībvalstu vidū, taču trešdien reģistrēts lielākais jauno inficēšanās gadījumu skaits – 797 – kopš pandēmijas sākuma. Valdība ir apstiprinājusi ieceri par epidemioloģisko ierobežojumu ieviešanu uz trīs nedēļām, kas stātos spēkā pirmdien, 8.martā, un paredzētu arī bāru un ēdināšanas iestāžu slēgšanu.

Epidemioloģisko ierobežojumu kopuma ieviešanai Somijā ir nepieciešams parlamenta vairākuma atbalsts. Parlamenta spīkere Anu Vehvileinena (Anu Vehviläinen) tomēr vērtējusi, ka likumdevēji nepieņems ierobežojumus līdz dienai, kad tiem jāstājas spēkā, vēsta YLE.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas