Somijas pusaudžu vidū pirmo poti saņēmis katrs piektais

Somijā iedzīvotāju vecuma grupā no 12 līdz 15 gadiem vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu saņēmis katrs piektais iedzīvotājs, tā aplēsis Somijas Veselības un labklājības institūts, kas norādījis, ka valstī pusaudži var izlemt, vai vakcinēties.

Kā trešdien, 18.augustā, vēsta Somijas sabiedriskais medijs YLE, Ziemeļvalstī ir aptuveni 250 000 iedzīvotāju vecuma grupā no 12 līdz 15 gadiem. No tiem vismaz vienu poti ir saņēmuši ap 50 000.

Pusaudžu vakcinācija notiek skolās. Arī Somijā ir jūtama vakcīnu dezinformācijas ietekme uz to, kā daļā sabiedrības tiek uztverta vakcinācijas nepieciešamība. Piektdien, 13.augustā, trīs protestētāji kādā Helsinku skolā centušies kavēt vakcināciju, un policija viņus aizturējusi.

Lasiet arī: Jaunzēlande viena inficētā dēļ ievieš ceturto karantīnu

No Somijas lielākajām pilsētām Helsinkos vismaz vienu vakcīnas devu ir saņēmuši aptuveni puse 12-15 gadus veco, bet Vantā un Espo pilsētā – ap 60%. Raidorganizācijas YLE aptaujātie šīs vecuma grupas pārstāvji skaidrojuši, ka motivācijā vakcinēties vislielākā nozīme ir draugu viedokļiem.

Kā liecina ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati, Somijā vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu ir saņēmuši 82% pieaugušo iedzīvotāju. Salīdzinājumam – Latvijā šis īpatsvars ir 46,6%.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas