Somijas vēlēšanās pēc 20 gadu pārtraukuma uzvaru prognozē sociāldemokrātiem

Somijas soociāldemokrātiskās partijas priekšsēdētājs Anti Rinne

Somijas parlamenta vēlēšanās, kas gaidāmas svētdien, 14.aprīlī, uzvara tiek prognozēta Sociāldemokrātiskai partijai, kas līdzšinējās centristu taupības politikas vietā iestājas par pabalstu finansējuma nostiprināšanu un nodokļu celšanu.

Kā piektdien, 12.aprīlī, raksta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, sociāldemokrāti, kuri Somijas parlamenta vēlēšanās nav uzvarējuši pēdējos 20 gadus, sabiedriskās domas aptauju galvgalī ir bijuši turpat visus pēdējos 12 mēnešus.

Izņēmums nav arī jaunākais partiju reitings, ko ceturtdien publicējis Somijas sabiedriskais medijs YLE. Tajā Sociāldemokrātiskā partija ir vadībā ar 19% vēlētāju atbalsta, kas gan nozīmē, ka tai, visticamāk būs jāmeklē koalīcijas partneri. Jāmin arī, ka pēdējā desmitgadē sociāldemokrāti ilgstoši līdzdarbojušies valdošajā koalīcijā.

«Mums ir jānostiprina mūsu labklājības sabiedrība. (..) Mums ir jāpaplašina un jānostiprina mūsu nodokļu bāze. Šeit Somijas politikā tās būtu lielas pārmaiņas, ja to izdarītu,» tā intervijā Reuters somu sociāldemokrātu prioritātes ieskicējis partijas priekšsēdētājs Anti Rinne (Anti Rinne).

Atšķirībā no šīs nostājas kopš iepriekšējām Somijas parlamenta vēlēšanām 2015.gadā valdības mērķis bijis īstenot taupības pasākumus, lai iegrožotu un samazinātu Somijas parādu nastu. Premjerministra Juhas Sipiles (Juha Sipilä) vadītai valdībai arī pērn izdevies samazināt valsts parāda apjomu pirmoreiz pēdējo 10 gadu laikā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas