Somijas vidusskolu masku prasību rosina attiecināt uz sabiedrisko transportu

Somijas vidusskolās skolēni var doties uz skolu, ja nēsā elpceļu maskas. Sabiedriskajā transportā to darīt ir ieteicams, taču mediķi norāda, ka ieteikums ne vienmēr tiek ievērots, vēsta Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Atšķirībā no Latvijas, Lietuvas un virknes citu Eiropas valstu, kur COVID-19 otrā izplatības viļņa apstākļos elpceļu nēsāšana sabiedriskās vietās ir obligāta, Somijā tas ir obligāti vidusskolēniem, bet sabiedriskā transporta pasažieriem –ieteicami.

Lasiet arī: COVID-19 Baltijā pēdējās 24 stundās. Latvijā – 100, Lietuvā – 1 136, Igaunijā – 256

Uzturēt maigākus epidemioloģiskos ierobežojumus Somijai šoruden bijis iespējams tādēļ, ka tās nācija spējusi izvairīties no strauja inficēšanās un nāves gadījumu skaita kāpuma. Ziemeļeiropas valstī patlaban 14 dienu inficēšanās kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir otrs zemākais aiz Īrijas, proti 96,3, taču ar kāpjošu tendenci. Salīdzinājumam – Latvijā šis rādītājs ir 335, liecina ES Eiropas slimību un profilakses centra dati par laiku līdz pirmdienai, 30.novembrim.

«Pašreizējie ieteikumi negarantē simtprocentīgu elpceļu masku lietošanu,» sarunā ar YLE sacījusi Helsinku Universitātes slimnīcas apgabala vecākā ārsta vietniece Ēva Ruotsalainena.

«Mums ir jāapsver, vai varam prasīt cilvēkiem nēsāt elpceļu maskas, lai iekāptu sabiedriskajā transportā,» Ruotsalainena.

Ir apritējusi nedēļa, kopš Somijā skolēniem vidusskolas klasēs tiek prasīts nēsāt elpceļu maskas. Prasība, nevis ieteikums tās valkāt ir spēkā arī Somijas nacionālās lidsabiedrības Finnair reisos. Visbeidzot, Somijas Veselības un labklājības institūts norādījis, ka vēlētos, lai iedzīvotāji visā valstī nēsātu elpceļu maskas, ņemot vērā augošo vīrusa izplatību, vēsta YLE.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas