Šonedēļ būs vēsāks un gaidāms sniegs

Darba nedēļas sākumā mākoņains laiks nesīs nokrišņus – slapju sniegu un sniegu, piekrastes rajonos arī lietu, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Kā liecina laikapstākļu novērojumi, pirmdienas rītā daudzviet Latvijā snieg.

Sākot no trešdienas, 2.decembra, debesis biežāk skaidrosies, arī nokrišņi netiek prognozēti. Gaisa temperatūra pazemināsies un naktīs uz trešdienu un ceturtdienu – daudzviet tā būs –3…–8 grādu (pēc Celsija) robežās.

Autobraucējiem jābūt uzmanīgiem, ceļi daudzviet būs slideni!

Darba nedēļas pirmajās dienās būs mākoņains laiks, tomēr pa laikam debesis skaidrosies. Daudzviet gaidāms slapjš sniegs, sniegs, kas valsts austrumos veidos līdz 5–7 cm biezu sniega segu, piekrastes rajonos, saglabājoties siltākam gaisam, gaidāms arī lietus. Pūtīs lēns līdz mērens vējš, kas pakāpeniski iegriezīsies no dienvidu puses. Gaiss dienās iesils līdz –1…+5 grādiem, līdzīga temperatūra saglabāsies arī naktīs.

Naktī uz trešdienu no austrumiem pastiprināsies plaša anticiklona ietekme, debesis biežāk skaidrosies un līdz piektdienai ievērojami nokrišņi vairs nav gaidāmi. Turpinās pūst lēns līdz mērens dienvidu puses vējš. Kā prognozē LVĢMC, gaisa temperatūra dienās būs +2…–4 grādu robežās, savukārt naktīs pazemināsies līdz 0…–5 grādiem, austrumu rajonos pat līdz –5…–9 grādiem.

Pēc šī brīža prognozēm, nedēļas izskaņā Latvijā no dienvidiem ieplūdīs siltāka gaisa masa, līdzi nesot nelielu lietu. Vēl joprojām saglabāsies mērens dienvidu puses vējš, tomēr gaisa temperatūra ievērojami paaugstināsies un vairs nav gaidāma zemāka par nulli.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas