Šonedēļ gaidāms atkusnis; sinoptiķi brīdina par stipru apledojumu

Laika apstākļu izmaiņas, kas Latvijā aizsākās pagājušajā nedēļas nogalē, turpināsies arī šonedēļ. Pakāpeniski kļūs vēl siltāk, nedēļas otrajā pusē jau visā Latvijā gaisa temperatūra paaugstināsies virs 0 grādu atzīmes.

No otrdienas līdz ceturtdienai laika apstākļus Latvijā noteiks augsta spiediena atzars. Jau naktī uz otrdienu nokrišņu zona atkāpsies no Latvijas un turpmākajās dienās ievērojami nokrišņi nav gaidāmi; debesis brīžiem arī skaidrosies un uzspīdēs saule, prognozē sinoptiķi.

Naktīs vēl saglabāsies mērens sals, viszemākā gaisa temperatūra gaidāma naktī uz trešdienu, kad tā teritorijas lielākajā daļā pazemināsies līdz -8…-13 grādiem. Tomēr dienas laikā sals jau būs neliels, atsevišķos rajonos to nomainīs atkusnis. Turklāt vējš šajās dienās būs vien lēns līdz mērens, līdz ar to sajūtu temperatūra nebūs krasi zemāka par gaisa temperatūru.

Darba nedēļas beigās – piektdien, kā arī brīvdienās, atmosfēras spiedienam pazeminoties, palielināsies gan mākoņu daudzums, gan arī gaidāmi nokrišņi – sniegs, slapjš sniegs, kā arī lietus. Pastiprināsies dienvidu, dienvidrietumu vējš, brāzmās sasniedzot 13-17 m/s. Taču gaisa temperatūra paaugstināsies vēl vairāk – jau naktīs tā gaidāma no -3…-4 grādiem austrumu rajonos līdz 0…+2 grādiem piekrastē. Dienas laikā jau visā Latvijā tā paaugstināsies virs 0 grādiem, sasniedzot +1…+4 grādus.

Uz ceļiem bieži gaidāms apledojums – gan nedēļas sākumā, kad tiek novērots sasalstošs lietus, gan arī nedēļas beigās, kad arī dažubrīd var tikt novērots sasalstošs lietus, gan arī gaisa temperatūrai svārstoties ap 0 grādu atzīmi. Dienas laikā temperatūra būs virs nulles, arī nokrišņi gaidāmi gan kā sniegs un slapjš sniegs, gan kā lietus, savukārt naktīs, temperatūrai pazeminoties, piesals.

102.000.102.6510

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas