Šonedēļ Latvijā gaidāmi +25 grādi

Jaunā darba nedēļa iesāksies ar sausu un saulainu laiku, un visas nedēļas garumā gaisa temperatūra dienas laikā daudzviet būs +20…+25 grādu (pēc Celsija) robežās, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Pirmdien, 6.jūnijā, diena būs saulaina, tomēr palaikam debesis aizklās arī mākoņi. Ņemot vērā, ka nedēļas sākumā laikapstākļus vēl noteiks augsta spiediena atzars, nokrišņi nav gaidāmi. Dienas laikā gaiss lielākajā daļā valsts teritorijas iesils līdz +18…+23 grādiem, vienīgi līča piekrastē būs vēsāks, tur varētu būt +14…+17 grādu.

Otrdien mākoņu daudzums debesīs būs mainīgs. Pastiprinoties ciklona darbībai,  jau no rīta lokāli izveidosies nokrišņu mākoņi, bet pēcpusdienā iespējams arī pērkona negaiss. Dominēs lēns austrumu puses vējš. Naktī gaiss atdzisīs līdz +8…+15 grādiem, zemākajai gaisa temperatūrai esot Vidzemē.

Maksimālā gaisa temperatūra dienā ir gaidāma +20…+24 grādi, vienīgi Kurzemē līča piekrastē nebūs siltāks par +15..+19 grādiem.

LVĢMC prognozē, ka naktī uz trešdienu mākoņu daudzums palielināsies un, sākot no rietumiem, Latviju šķērsos plaša nokrišņu zona – visā valsts teritorijā gaidāms lietus. Saglabāsies lēns vējš. Naktī minimālā gaisa temperatūra būs +11…+15 grādu, dienā gaiss iesils +19…+24 grādiem, piekrastes rajonos +13…+18 grādu.

Ceturtdien un piektdien debesis palaikam aizklās mākoņi un lielākā lietus iespējamība ir valsts centrālajā un rietumu daļā, bet nokrišņi būs galvenokārt īslaicīgi. Dienā gaisa temperatūra būs līdzīga kāda tā bija iepriekšējās dienās – daudzviet gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +20…+25 grādiem, vienīgi piekrastes rajonos esot par kādu grādu aukstākam. 

Šī brīža prognoze liecina, ka brīvdienās nav gaidāmas būtiskas laikapstākļu izmaiņas – lokāli iespējami nokrišņi, bet temperatūra dienas laikā lielā daļā valsts teritorijas pakāpsies virs +20 grādiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas