Šonedēļ vairāk gaidāmi nokrišņi, gaisa temperatūra pazemināsies

Iesākoties jaunajai darba nedēļai, laika apstākļus Latvijā noteiks ciklona dienvidrietumu mala, tādēļ saule mīsies ar mākoņiem, kas centrālajos un austrumu rajonos nesīs īslaicīgu lietu, vietām iespējams arī pērkona negaiss, vēsta Vides, meteroloģijas un ģeoloģijas centrs.

Maksimālā gaisa temperatūra gaidāma zemāka nekā aizvadītajā nedēļas izskaņā: +18…+23 pēc Celsija, bet vietām piekrastē gaiss nebūs siltāks par +14…+17 pēc Celsija.

Turpmākajās nedēļas dienās laika apstākļus valstī turpinās noteiks ciklonu darbība. Jau otrdienas vakarā Latvijai no ziemeļrietumiem, rietumiem pietuvosies aktīvs ciklons, kas lielākajā teritorijas daļā nesīs mērenu lietu. Ciklona ietekmē būtiski pastiprināsies arī rietumu puses vējš, trešdien dienas laikā daudzviet brāzāmās sasniedzot 15-19 m/s. Gaisa temperatūra otrdien un trešdien dienas laikā vēl pieturēsies +14…+20 grādu pēc Celsija robežās.

Nedēļas otrajā pusē ciklona centrālā daļa jau atradīsies virs Krievijas ziemeļrietumiem un līdz ar ziemeļu puses vējiem Latvijā ieplūdīs aukstāka gaisa masa. Gaisa temperatūra dienas laikā nepārsniegs  +10…+16 grādus, bet naktīs gaiss lielā daļā teritorijas atdzisīs līdz +3…+8 grādiem. Ciklonam savu ieteikmi saglabājot, laiks nedēļas otrajā pusē pieturēsies vējains un katru dienu vismaz daļā Latvijas reģionu gaidāms lietus.

Ref: 225.000.103.1020

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas