Šopavasar bedru izraisīto auto bojājumu rekords – 2 500 lati

Visbiežāk no bedru izraisītiem bojājumiem transporta līdzekļi cieš februārī un martā, kad sākas pavasaris un uz ceļa parādās arvien jauni seguma defekti. Atskatoties uz šī gada bedru periodu, secināts, ka, salīdzinot ar februāri, marts bijis par 30 procentiem bagātāks ar bedru izraisītiem apdrošināšanas pieteikumiem.

Sliktā ceļu seguma dēļ KASKO pieteikumu skaits ik gadu pieaug, apliecinot, ka Latvijas autoceļu un pilsētas ielu stāvoklis neuzlabojas. Savukārt lielākais zaudējums, kas šī gada martā kompensēts par nekvalitatīva ceļa seguma izraisītiem bojājumiem, sasniedzis Ls 2 500, kad transporta līdzeklim, iebraucot bedrē, bojāts priekšējais bamperis, lukturi un radiators. Šī summa pat pārsniedz pagājušā gada rekordu, kad tika fiksēts gadījums ar transporta līdzeklim nodarītiem bojājumiem Ls 2 038 apmērā. Šajā gadījumā automašīnai ne tikai tika pārsistas riepas, bet arī bojāti abi pamperi, liecina spdrošināšanas sabiedrības Balta dati.

Šajā laikā visvairāk atlīdzību pieteikumu saņemts par negadījumiem Rīgā, piemēram, Elizabetes, Braslas, Vaidavas, 13.janvāra, Krasta ielā un citur. Savukārt reģionos negadījumi visbiežāk reģistrēti pie Ropažiem, Valmieras un Ventspils.

Kopumā aizvadītajā gadā par nekvalitatīva ceļa izraisītiem bojājumiem apdrošināšanas sabiedrība saņēma apmēram 300 negadījumu pieteikumus, kompensācijās izmaksājot Ls 58 700. Savukārt šogad līdz marta otrajai pusei pieteikti zaudējumi jau Ls 14 396 apmērā, un pieteikto atlīdzību skaits ir aptuveni 70. Visbiežāk tiek bojāti riteņu diski un riepas, bet atsevišķos gadījumos nodarīti ievērojami lielāki bojājumi auto ritošajai daļai vai pat virsbūvei.

Ref: 102.000.102.1366

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas