Šorīt sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu vietām visā valsts teritorijā

30.novembra rītā apledojums un sniegs vietām  apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos un sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem, ziņo VAS Latvijas Valsts ceļi.

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 116 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

Tallinas šoseja (A1) posmā no Berģiem līdz Bīriņu pagriezienam;

Vidzemes šoseja (A2) posmā no Rīgas līdz Līgatnei;

Valmieras šoseja (A3) posmā no Murjāņiem līdz Braslas tiltam;

Rīgas apvedceļš (A4) posmā Baltezers – Salaspils;

Daugavpils šosejas (A6) posmā Rīga – Saulkalne un Lielvārde – Pļaviņas;

Bauskas šoseja (A7) posmā Ķekava – Iecava;

Jelgavas šoseja (A8) visa maršruta garumā;

Liepājas šoseja (A9) posmā no Rīgas līdz Apšupes krustojumam;

Ventspils šoseja (A10) posmā Rīga – Kūdra un Strazde – Usma;

Rēzeknes šoseja (A12) posmā  Jēkabpils – Rēzekne.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Aizkraukles, Alūksnes, Bauskas, Dobeles, Jelgavas,  Jēkabpils, Liepājas, Ogres, Talsu  un Valmieras apkārtnē.

Autovadītāju ievērībai: no otrdienas visiem auto jābūt ar ziemas riepām

LVC atgādina autobraucējiem, ka no 1.decembra autotransportam obligāti ir jābūt aprīkotam ar ziemas riepām. Ziemas periodā braukšana bez laikapstākļiem piemērotām riepām ir bīstama!

Saskaņā ar meteorologu datiem šonedēļ visā valstī gaisa temperatūra turpinās pazemināties. Nedēļas sākumā nokrišņu laikā lielākoties snigs, savukārt naktīs piesals. Līdz ar to ceļi var būt apledojuši.

Šādos laika apstākļos aicinām autobraucējus būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu. Īpaša piesardzība uz ceļiem jāievēro agrās rīta stundās, kā arī uz tiltiem, pie ūdenstilpnēm, ceļa pārvadiem un brauktuvēm, ko ieskauj meži, kur iespējams «melnais ledus».

Par slideniem valsts autoceļu posmiem aicinām informēt VAS Latvijas Valsts ceļi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, šī informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas