Spānija atver robežas visiem vakcinētiem ārvalstniekiem un vēlas tos daudz

Spānija no pirmdienas, 7.jūnija, atļāvusi valstī ieceļot visiem pret Covid-19 vakcinētiem ārvalstniekiem, vairs neliekot tiem doties pašizolācijā. Pandēmijas smagi skartā Dienvideiropas valsts cer uz tūrisma grūdienu tās ekonomikai, vēsta franču ziņu aģentūra AFP un britu ziņu portāls 24Matins.

«Spānija ir drošs galamērķis,» norādījusi valsts veselības ministre Karolīna Dariasa (Carolina Darias). Viņa piebildusi, ka valsts «ir ceļā uz to, lai atgūtu pasaules tūrisma līderpozīcijas».

Lasiet arī: Pakistānā traģiski saskrienas vilcieni

Nevakcinēti ES dalībvalstu pilsoņi, kuri līdz šim varēja ieceļot Dienvideiropas valstī ar negatīviem rezultātiem no PCR Covid-19 analīzēm, kas nodotas 72 stundu laikā pirms izlidošanas, jau no pirmdienas Spānijā var iekļūt ar antivielu analīzēm, kas irlētākas.

Spānijas ekonomika ir ļoti atkarīga no tūrisma nozares augšupejas un lejpslīdes. 2020.gadā tās iekšzemes kopprodukts saruka par 10,8%. Lai panāktu ekonomikas atgūšanos, Spānijas valdība ir izvirzījusi mērķi 2021.gadā piesaistīt 45 miljonus ārvalstu atpūtnieku. Mērķis tomēr var izrādīties grūti sasniedzams, jo līdz aprīļa beigām valsti bija apmeklējuši vien 1,8 miljoni ārvalstu viesu, tā Spānijas oficiālo statistiku citē AFP un 24Matins.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas