Spānijā būs jānēsā elpceļu maskas ārpus telpām

Šoruden pret kovidu noturīgā Spānija decembrī saskārusies ar rekordaugstu kovida izplatību. Valdība tādēļ paziņojusi par plāniem ieviest obligātu elpceļu masku nēsāšanu ārpus telpām. Jauni ierobežojumi izsludināti arī Zviedrijā un Somijā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Dienvideiropas ES dalībvalstī iepriekš pandēmijas laikā jau bijusi spēkā elpceļu masku nēsāšanas prasība, un tā atcelta pirms sešiem mēnešiem. Premjerministra Pedro Sančesa (Pedro Sánchez) valdību lemt par tās atjaunošanu pamudinājis jauns dienas kovida inficēšanās gadījumu antirekords – 49 823 –, kas reģistrēts otrdien, 21.decembrī.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuva mājsēdi ieviesīs pie 240 kovid pacientiem intensīvajā terapijā

«Vecāki varēs svinēt Ziemassvētkus kopā ar saviem bērniem. Spānija ir izturējusi, nav padevusies un virzās uz priekšu,» sacījis Sančess. Spānija, kur pret kovidu pilnībā vakcinēti ir 75% visu iedzīvotāju un balstvakcīnu ir saņēmuši 12%, šoruden spējusi izvairīties no tādu epidemioloģisko ierobežojumu ieviešanas, kādi bijuši ir spēkā, piemēram, Latvijā.

Tikmēr Zviedrija pagājušajā nedēļā novērojusi jauno inficēšanās gadījumu skaita kāpumu par 30%, un no 28.decembra pievienosies arvien augošam skaitam ES dalībvalstu, kuras visiem ceļotājiem prasa uzrādīt negatīvu kovida analīžu rezultātu. Otrdien par līdzīgas prasības ieviešanu paziņojusi Somija, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas