Spānija gatavojas no jūnija uzņemt vakcinētus atpūtniekus

Spānija virzās uz to, lai no jūnija atļautu valstī iebraukt ārvalstu ceļotājiem ar digitālām Covid-19 veselības apliecībām, tā Spānijas tūrisma valsts sekretāra pausto citē britu ziņu portāls The Guardian.

Otrdien, 27.aprīlī, Spānijas tūrisma valsts sekretārs Frenando Valdess (Fernando Valdés) to pavēstījis, uzrunājot Pasaules Ceļojumu un tūrisma padomes sanāksmes dalībniekus. Madrides iecere paredz, ka valstī bez pašizolācijas prasības tiks ielaisti ārvalstu viesi, kuri ir vakcinējušies pret Covid-19, nesen pārslimojuši slimību vai nesen saņēmuši negatīvus jaunā koronavīrusa analīžu rezultātus.

Lasiet arī: Atver nākamo prioritāro vakcinējamo grupu – ieslodzījuma vietu, patversmju iemītnieki un darbinieki

Spānija, kurai līdz šim 12% no valsts iekšzemes kopprodukta veidojusi tūrisma nozare, šobrīd saskaras jau ar ceturto Covid-19 vilni. Līdz šim ar jauno koronavīrusu Dienvideiropas valstī inficējušies kopskaitā 3 496 134 cilvēki, no kuriem miruši ir 77 855.

Vakcinācijas jomā Spānijai sokas aptuveni tikpat labi, cik ES dalībvalstīm vidēji. Pirmo Covid-19 vakcīnas devu ir saņēmuši 30,5 procenti valsts pieaugušo iedzīvotāju. Pilnībā vakcinēti savukārt ir četri miljoni spāņu, liecina vācu statistikas uzņēmuma Statista apkopotie dati un vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas