Spānija neplāno lūgt aizdevumu

Spānijas premjers Mariano Rahojs

Lai aizsargātu vispārējās Spānijas tautas intereses, pagaidām valdībai nav nepieciešams lūgt starptautisko aizdevumu, paziņojis Spānijas premjers Mariano Rahojs (Mariano Rajoy).

Viņš piebildis, ka ir labi apzināties Eiropas Savienības (ES) ārkārtas palīdzības fonda eksistenci, taču pagaidām Spānijai tā palīdzība nav nepieciešama.

«Tas ir ļoti svarīgs instruments, ar kura palīdzību tiek pateikts, ka eiro ir neatgriezenisks. Jebkura valsts var lūgt palīdzību, ja tā uzskata, ka tas ir lietderīgi. Taču es to darīšu tikai tad, kad jutīšu, ka ir apdraudētas Spānijas tautas intereses,» tā Rahojs.

Komentējot Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Baraka Obamas (Barack Obama) izteikumu, ka Spānijai nedrīkst ļaut bankrotēt, Rahojs teicis: «Es esmu absolūti pārliecināts, ka nekas tamlīdzīgs nenotiks. Spānija īsteno visus nepieciešamos pasākumus, lai krīzi pārvarētu.»

Viņš atzīmējis, ka ar ekonomiskas dabas izaicinājumiem saskaras visas ES dalībvalstis, vēsta Fox News.

Pirmdien, 29.oktobrī, viņš ticies ar Itālijas premjerministru Mario Monti, un abi politiķi vienojušies par kopīgu nostāju eirozonas parādu krīzes jautājumā. Proti, gan Spānija, gan Itālija pauž spēcīgu atbalstu eiro esamībai un Grieķijas palikšanai vienotās valūtas blokā.

Jāatzīmē, ka tikmēr gada trešajā ceturksnī bezdarba līmenis Spānijā sasniedzis jaunu rekordu.

Bezdarba līmenis Spānijā ir otrais augstākais Eiropā tūlīt aiz Grieķijas un pašlaik pieaudzis līdz 25,02% no 24,6% iepriekšējā ceturksnī. Tas ir augstākais bezdarba radītājs kopš 1976.gada, informē Spānijas Nacionālais statistikas institūts.

«Situācija ir nopietna. Bezdarba līmenim vēl ir iespējas pieaugt. Tirgus aktivitāte ir zema, un valdība turpinās atlaist no darba cilvēkus, jo ir uzstādīts mērķis samazināt valsts sektorā strādājošo skaitu, sevišķi izglītībā un veselības aprūpē,» norāda BNP Paribas ekonomists Rikardo Santoss (Ricardo Santos).

Ekspertu aplēses liecina, ka kopš 2007.gada Spānijas bezdarba līmenis ir trīskāršojies un, salīdzinot ar eirozonas vidējo 11,4% līmeni, ir ārkārtīgi augsts.

Ref: 105.105.103.3038

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas