Spānijā pēc notiesāta mūziķa aizturēšanas izceļas sadursmes ar policiju

Spānijā izcēlušās sadursmes starp policiju un protestētājiem pēc tam, kad aizturēts mūziķis, kurš notiesāts par policijas un karaļnama apvainošanu ar izteikumiem mikroemuāru vietnē Twitter, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Saskaņā ar 2018.gada tiesas spriedumu spāņu hiphopa mūzikas izpildītājam Pablo Haselam (Pablo Hasél) piektdien, 12.februārī, bija jādodas cietumā, lai izciestu deviņus mēnešus ilgu cietumsodu. Vīrietis attecies to darīt un kopā ar atbalstītājiem iebarikādējies kādas universitātes ēkā Leidas pilsētā, taču otrdien, 16.februārī, policija viņu aizturējusi.

Aizturēšanai sekojušas protesta akcijas otrdien un trešdien, 17.februārī gan Katalonijas reģionā, kur atrodas Leida, gan citās Spānijas pilsētās.

Trešdien vairāki tūkstoši cilvēku sapulcējušies galvaspilsētas Madrides Plaza de Sol laukumā un skandējuši saukļus: «Izbeigt policijas vardarbību!» un «Brīvību Pablo Haselam!»

Daļa protestētāju sākuši apmētāt policiju ar akmeņiem un stikla pudelēm. Policija atbildējusi ar gumijas lodēm, asaru gāzi un trokšņa granātām. Protesti notikuši arī Katalonijas pilsētās Leidā, Barselonā, Žironā un Taragonā, kur saskaņā ar Katalonijas reģiona policijas paziņojumu protesta akcijās aizturēti kopsaikaitā 29 cilvēki, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas