Spānijā pēc pārmetumiem par «ofšoriem» atkāpjas ministrs Soria

Demisionājušais Spānijas pagaidu rūpniecības, enerģētikas un tūrisma ministrs Hosē Manuels Soria

Vainots par iespējamu saistību ar ārzonas uzņēmumiem Panamā un Džersijas salā, 15.aprīlī no amata atkāpies Spānijas pagaidu rūpniecības, enerģētikas un tūrisma ministrs.

Reuters vēsta, ka Hosē Manuels Soria (José Manuel Soria) par atkāpšanos paziņojis piektdien, norādot, ka demisija stājas spēkā nekavējoties.

Soria noliedzis, ka būtu darījis ko nelikumīgu, bet skaidrojis, ka no amata atkāpjas, lai pārmetumi viņam nemestu ēnu uz Spānijas pagaidu valdību un uz Spānijas Tautas partiju.

Spānijā, visticamāk, gaidāmas ārkārtas parlamenta vēlēšanas, jo partijām, kas parlamentā iekļuvušas pēc 2015.gada decembrī notikušajām vēlēšanām, nav izdevies izveidot stabilu valdību.

Atgādinām, ka saistībā ar kaitējumu reputācijai Panamas ārzonas uzņēmumu sakarā 5.aprīlī no amata atkāpās Islandes premjerministrs.

Tikmēr Latvijas valdības koalīcijā nav gūts atbalsts partijas Vienotība ierosinājumam pievērst pastiprinātu uzmanību «Panamas dokumentu» lietai, norāda politiskā spēka līdere Solvita Āboltiņa.

Pēc Āboltiņas domām, ir jāmeklē veidi, kā šo pasaulē aktuālo jautājumu risināt Latvijā. «Mēs uzskatām, ka Finanšu ministrijai, kura ir atbildīga par nodokļu politiku Latvijā, ir valdībai jāsagatavo ziņojums par situāciju, kā tā dēvētajos «Panamas dokumentos» esošā informācija ietekmē Latviju,» intervijā LTV raidījumam Rīta Panorāma sacīja Āboltiņa.

Tāpat Āboltiņa piebilda, ka Vienotības kā koalīcijas partnera ierosinājums pagaidām nav guvis atbalstu un tikai ar laiku redzēs vai tas tiks realizēts.

Ref: 111.111.103.3423

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas