Spānijā plāno ļaut bērniem iziet no mājas pēc mēneša izolācijā

Spānijā, kur no COVID-19 komplikācijām miruši vairāk nekā 20 000 cilvēki, valdība ir paziņojusi par epidēmijas smagākā posma atstāšanu aiz muguras un plāniem aprīļa beigās ļaut bērniem iziet no mājas, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Karantīnas noteikumu dēļ kopumā astoņiem miljoniem spāņu bērnu bijis jādzīvo mājās kopš 14.marta. Spānijas premjerministrs Pedro Sančess (Pedro Sánchez) paziņojis, ka valdība plāno mīkstināt šo prasību 27.aprīlī, lai bērni «varētu paelpot svaigu gaisu».

Lasiet arī: COVID-19 skartie Baltijā. Latvijā – 739, Lietuvā – 1 326

Valdība plāno rosināt Spānijas parlamentam lemt par atsevišķu karantīnas ierobežojumu mīkstināšanu, vienlaikus aicinot deputātus valstī atstāt spēkā trauksmes stāvokli, jo epidēmijas apkarošanā sasniegumi «joprojām ir nepietiekami un vairāk par visu – trausli», raksta BBC.

Spānija ir otrā COVID-19 vissmagāk skartā valsts Eiropā. Saskaņā ar Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra datiem, līdz svētdienai, 19.aprīlim, no slimības komplikācijām miruši 20 043 cilvēki, bet ar vīrusu inficējušies 191 726 cilvēki.

Vairāk nāves gadījumu kā Spānijā ir tikai Itālijā, proti, 23 227.

Eiropas valstīs kopumā no jaunā koronavīrusa komplikācijām kopš pandēmijas sākuma ir miruši 98 852 cilvēki, bet inficējušies ir 1 018 221, tā rāda Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas