Spānijā sarīko rokkoncertu ar 5 000 testētiem klausītājiem

Meklējot iespējas, kā atsākt publiskos pasākumus ar lielu apmeklētāju skaitu, kāds skaļš eksperiments veikts Spānijā. Barselonas pilsētā elpceļu maskas un analīžu nodošana ļāvusi pulcināt 5 000 klausītāju bez distancēšanās prasības, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Spānijā patlaban iedzīvotāju saslimstība ar Covid-19 ir viena no zemākajām ES, proti, 128 jauni inficēšanās gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju pēdējās divās nedēļās.

Valstī ir spēkā epidemioloģiskie ierobežojumi, un varasiestādēm bažas rada pastiprināti lipīgo koronavīrusa paveidu izplatība kaimiņvalstī Francijā. Atslābināti uztvert pašreizējo situāciju neļauj arī 73 543 ar Covid-19 saistītie nāves gadījumi Spānijā pēdējā gada laikā.

Lasiet arī: Latvijā pagaidām nesteidzas ar solījumiem ātri ieviest drošās ceļošanas sertifikātu

Īpašu atļauju sarīkot mūzikas lielkoncertu ar blīvu koncertzāles piepildījumu Barselonā no vietējām varasiestādēm bija saņēmuši muzikālās apvienības Love of Lesbian koncerta rīkotāji. Pasākums notika sestdien, 27.martā, un tajā apmeklētājiem nebija jādistancējas vienam no otra.

Līdzīgs izmēģinājuma koncerts ar 500 cilvēku apmeklējumu bija noticis jau decembrī. Līdzīgi kā iepriekšējā pasākumā arī šajā koncerta dienas rītā apmeklētājiem bija jānodod vīrusa SARS-CoV-2 analīzes organizatoru norādītās vietās. Apmeklētāji, kuriem analīžu rezultāti bijuši negatīvi, saņēmuši rīkotāju izdalītas speciālas elpceļu maskas un ar tām kārtīgi uzvilktām varējuši klausīties koncertu blīvi piepildītā zālē. Pēc klausītāju un grupas mūziķu teiktā tas bijis gluži kā laikā līdz pandēmijai, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas