Spānijā sola aizliegt prostitūciju, lai «beigtu sieviešu paverdzināšanu»

Spānijā prostitūcija tika dekriminalizēta 1995.gadā un gadu desmitu gaitā tā izveidojusies vairākus miljardus eiro vērtu nozari. Pedro Sančess (Pedro Sanchez), Spānijas premjerministrs, nu apņēmies padarīt seksuālu pakalpojumu piedāvāšanu par kriminālnoziegumu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Liberālā attieksme pret prostitūciju bez starpniekiem padarījusi Spāniju par trešo lielāko pērkamo seksuālo pakalpojumu centru pasaulē aiz Taizemes un Puertoriko, 2011.gada pētījumā secinājusi ANO. Organizācijas 2016.gada aplēses liecina, ka Spānijas prostitūcijas nozares vērtībā naudas izteiksmē bijusi 3,7 miljardi eiro.

Lai arī dekriminalizētas prostitūcijas aizstāvji uzskata, ka jomā strādājošām sievietēm kļuvis drošāk tajā darboties, pēdējos gados Dienvideiropas valstī audzis satraukums par sieviešu nelikumīgu iesaistīšanu prostitūcijā. 2017.gadā spāņu policija reidos pret cilvēktirdzniecību identificējusi ap 13 000 sieviešu un norādījusi, ka 80% no viņām tikušas ekspluatētas pret pašu gribu.

Lasiet arī: Itālijā apcietināts katalāņu separātistu līderis Pudždemons

Svētdien, 17.oktobrī, Sančess valdošās Sociālistiskās partijas kongresā paudis apņemšanos piepildīt jau iepriekš sabiedrībai paustu solījumu. Spānijas premjerministrs vērtējis, ka nozarē, kur valstī strādā ap 300 000 sieviešu, notiek «sieviešu paverdzināšana» un būtu ar likumu jāaizliedz prostitūcija starp pakalpojuma sniedzēju un saņēmēju, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas