Spānijas ārkārtas vēlēšanās uzvar sociālisti

Spānijas premjerministrs Pedro Sančess no Spānijas Sociālistu partijas

Spānijas ārkārtas vēlēšanās ir uzvarējuši valdošie sociālisti ar premjerministru Pedro Sančesu (Pedro Sanchez) priekšgalā, kamēr pārmaiņas labējā spārnā nesis konservatīvo zaudējums un galēji labēja jaunpienācēju partija.

Kā vēsta franču ziņu aģentūra AFP, svētdienas, 28.aprīļa, vēlēšanās, Spānijas Sociālistu partija no kopumā 350 parlamenta vietām izcīnījusi 123, kas tai nedod iespēju valdīt vienatnē, taču ir ievērojami labāks rezultāts par 85 vietām iepriekšējās, 2016.gada vēlēšanās.

«Sociālisti ir uzvarējuši parlamenta vēlēšanās! Līdz ar to ir uzvarējusi nākotne, atstājot pagātni zaudētājos,» tā Spānijas premjerministrs Sančess pavēstījis atbalstītājiem Madridē, naktī uz pirmdienu, 29.aprīli.

Vēlēšanās lielāko neveiksmi cietusi ilggadējā varas partija, konservatīvā Tautas partija, kas ieguvusi vien 66 deputātu mandātus, salīdzinot ar 137 iepriekšējās vēlēšanās.

Spānijai netipiska ir, AFP raksturojumā, galēji labējās partijas Vox iekļūšana parlamentā. Iegūstot vairāk nekā 10% balsu, Vox ir kļuvusi par pirmo šādas ideoloģijas pārstāvi Spānijas parlamentā kopš ģenerāļa Franko (Franco) diktatūras beigām 1975.gadā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas